KONİAD, Senegal Büyükelçiliğini Ziyaret Etti

KONİAD, Senegal Büyükelçiliğini Ziyaret Etti

KONİAD Sanayici ve iş İnsanları Derneği, Senegal Türkiye Büyükelçisi General Cheikh Gueye’nin resmi daveti üzerine Senegal Ankara Büyükelçiliğini ziyaret etti.

Senegal Büyükelçiliğinin KONİAD Genel Başkanı Mustafa Balta‘ya resmi daveti üzerine kısa adı KONİAD olan Konya sanayici ve iş insanları derneği Ankara Senegal Büyükelçiliği ziyaretinde FIDAK fuarı için toplantı düzenledi.

BÜYÜKELÇİ FIDAK FUARINA DAVET ETTİ

Toplantıya Senegal Türkiye Büyükelçisi General Cheikh Gueye, Senegal Ticaret Ateşesi, Senegal Ekonomi Danışmanı ve KONİAD Genel Başkanı Mustafa Balta önderliğinde KONİAD Üyeleri katılım sağladı. Bu bağlamda Senegal ve Türkiye arasındaki ikili ticaretin güçlendirilmesi maksadı ile KONİAD ve Senegal ticaret insanlarının bir araya gelebilmesini sağlayacak ve 07-31 Aralık 2023 tarihleri arasında düzenlenecek olan 31. Uluslararası kısa adı FIDAK Olan Dakar fuarına KONİAD Sanayici ve İş insanları davet edildi.

00.jpg

Toplantıda, “Ticaret, tüketim işletmeler Bakanlığı himayesinde Senegal Uluslararası Dış ticaret Merkezi (CICES) tarafından düzenlenen FIDAK Fuarı Batı Afrika’nın her yıl düzenlenen en büyük Ticaret etkinliği olarak her yıl 300 bin den fazla ziyaretçiye ve çeşitli ülkelerden gelen yüzlerce katılımcıya ev sahipliği yapmaktadır.” denildi.

Tarafların karşılıklı görüşmeleri sonrasında alınan karar gereği, “KONİAD öncülüğünde gerek katılımcı gerekse ziyarete Senegal’e gidecek olan Konyalı Sanayici ve İş insanlarına Senegal ticaret ateşeliği rehberlik edip bire bir görüşmeler sağlayacaktır.” İfadelerine yer verildi.

1.jpg

Toplantı sonrasında Senegal Türkiye Büyükelçisi General Cheikh Gueye, “Kardeşim KONİAD Genel Başkanı Mustafa Balta ve beraberindeki heyetin ziyaretlerinden dolayı çok memnun kaldık, onur duyduk” ifadelerine yer vererek, teşekkür etti. Başkan Mustafa Balta ise kendilerine yapılan bu resmi davetten dolayı onur duyduklarını ifade ederek Konya İhracatında önemli bir adım olan kardeş hane misafirperverlikleri için teşekkür etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.