Konya Büyükşehir’den “Kentsel Dönüşüm Strateji Belgesi Çalıştayı”

Konya Büyükşehir’den “Kentsel Dönüşüm Strateji Belgesi Çalıştayı”

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından kentsel dönüşüm sürecinin iyileştirilmesi ve kentsel dönüşümün bütüncül bir şekilde yönetilmesi amacıyla “Kentsel Dönüşüm Strateji Belgesi Çalıştayı” düzenlendi.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından “Kentsel Dönüşüm Strateji Belgesi Çalıştayı” düzenlendi.

Selçuklu Kongre Merkezi’nde iki oturum şeklinde gerçekleştirilen çalıştayda; jeolojik, hidro-meteorolojik, insan kaynaklı tehlikeler, iklim değişikliği tehlikeleri ile bütünleşik deprem risk ağırlıklandırılması konu başlıkları masaya yatırıldı.

Çalıştayın açılışında konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Uzbaş, güçlü yarınlar için güvenli ve huzurlu barınma ile konut altyapısının tesis edilmesinin önemine değindi. Uzbaş, “Büyükşehir öncülüğünde 6306 sayılı kanun kapsamında daha güvenli ve dayanıklı yaşam alanlarının belirlenmesi adına kentsel dönüşüm strateji belgesi hazırlanması ve hizmetlerinin yapılma çalışmaları başlatıldı.” dedi.

Kentsel dönüşüm sürecinin iyileştirilmesi ve kentsel dönüşümün bütüncül bir şekilde yönetilmesi amacıyla düzenlenen çalıştayda ayrıca Konya’nın deprem haritası da çıkarıldı. Çeşitli üniversitelerden akademisyenlerin katıldığı çalıştayda çıkarılan deprem haritası kapsamında önümüzdeki süreçte yapılması gerekenler ve çözüm önerileri görüşüldü.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.