Konya iş dünyasından Filistin'e destek, İsrail’e kınama

Konya iş dünyasından Filistin'e destek, İsrail’e kınama

Konya Ticaret Odası, İsrail’in Filistin’de devam eden saldırılarına yönelik kınama mesajı yayımladı.

Mesajda “İsrail’in saldırılarını meşrulaştırma ve gündemden düşürmeye yönelik çabalarına izin vermeyeceğiz. Üzerinden ne kadar süre geçerse geçsin Gazze’deki soykırımı unutturmayacağız” denildi.

İNSANLIK VE SAVAŞ SUÇUDUR

Konya Ticaret Odası tarafından yayımlanan mesajda şu ifadelere yer verildi:

Gazze’de 7 Ekim 2023 tarihinden beri insanlık tarihinin büyük katliamlarından birine şahit olmaktayız. 9 aydır devam eden İsrail saldırılarında çoğunluğu çocuk ve kadınların olduğu 40 bine yakın Filistinli hayatını kaybederken 2 milyon kardeşimiz göçe zorlandı.

Gazze’de hastaneler, ibadethaneler, okullar, sığınma kampları gözü dönmüş İsrail’in saldırılarında bombalandı. İsrail’in işgal ve katliamları tüm dünyanın gözü önünde gerçekleştirildi. Filistinlilerin nesiller boyu yaşadıkları topraklara el konulmasını hedefleyen bu saldırılar, hem bir insanlık hem de bir savaş suçudur.

SORUMLULUĞU ÜSTLENİN! İSRAİL HESAP VERMELİ

Filistin topraklarında işlenen suçlardan dolayı İsrail’in hesap vermesi, suçların sorumlularının yargılanması ve cezalandırılması için uluslararası toplumu daha da geç olmadan sorumluluk üstlenmeye çağırıyoruz.

GAZZE’DEKİ SOYKIRIMI UNUTTURMAYACAĞIZ

Türkiye bu süreçte, İsrail üzerindeki baskının artırılması amacıyla insani yardımlara ek olarak diplomasi, ticaret ve hukuk alanında pek çok adım attı.

Konya Ticaret Odası olarak, İsrail’in saldırganlığının ve Filistin halkına yaptığı zulmün karşısında durmaya, kardeş Filistin halkının özgürlük ve hukuk mücadelesini savunmaya devam edeceğimizi beyan ederiz.

İsrail’in saldırılarını meşrulaştırma ve gündemden düşürmeye yönelik çabalarına izin vermeyeceğiz. Üzerinden ne kadar süre geçerse geçsin Gazze’deki soykırımı unutturmayacağız.

Filistin halkının onurlu mücadelesine destek verdiğimizi bir kez daha kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.

Kaynak:Haber Merkezi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.