AK PARTİ SELÇUKLU TEŞKİLATI STK’LARLA BİR ARAYA GELDİ

AK PARTİ SELÇUKLU TEŞKİLATI STK’LARLA BİR ARAYA GELDİ

AK Parti Selçuklu İlçe Teşkilatı Konya’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta’nın da katıldığı toplantıda ülke ve Konya’ya dair konular istişare edildi.

AK Parti Selçuklu İlçe Teşkilatı’nın ev sahipliğinde sivil toplum kuruluşlarıyla istişare toplantısı gerçekleştirildi. Selçuklu Kongre Merkezi’nde gerçekleşen toplantıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta’nın yanı sıra, AK Parti Konya Milletvekilleri Ahmet Sorgun, Orhan Erdem, Hacı Ahmet Özdemir, AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer, Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Başkan Vekili Ziya Ercan, AK Parti il ve ilçe teşkilat üyeleri, Sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Özer: “Bizi biz yapan değerlerimize daha çok sahip çıkmalıyız”

Açılış konuşmasını yapan AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer: “Sivil toplum kuruluşları toplum yararını gözeten gönüllülük esasıyla bir araya gelmiş insanların oluşturduğu ve kendi alanlarında faaliyet gösteren yerel örgütlenmelerdir. Yine benzer şekilde siyasi partiler de gönüllülük esasıyla bir araya gelmiş insanlardan oluşan ekonomik sosyal dahası toplumla ilgili hemen her alanda belirlenmiş programlarla milletin desteğini almak suretiyle devleti yönetmeye talip olan veya yöneten yasal teşkilatlanmalardır. Biz AK Parti ailesi olarak 20 yılı aşkın bir süredir sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde milletimizin desteğine mazharız. Amacımız tarihin bizlere yüklemiş olduğu sorumluluğun bilinciyle milli ve manevi değerlerimizi muhafaza etmek ekonomik olarak da güçlü ve tam bağımsız bir Türkiye tahsis etmek dolayısıyla kültür emperyalizminin özellikle sosyal medya vasıtasıyla toplumları dizayn ettiği bu günlerde bizi biz yapan milli ve manevi hassasiyetlerimizi ancak birlikte ve topyekün mücadele ederek ihya edebileceğimiz hakikatiyle karşı karşıyayız bu duygu ve düşüncelerle bugün burada ekonomi ve meslek odası STK dışındaki sivil toplum kuruluşlarımız olan sizlerle bir aradayız.” Şeklinde konuştu.

Selçuklu Belediye Başkanı Pekyatırmacı: “Şehrimize hizmet noktasında STK’larla iş birliği halindeyiz”

Sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği içersinde çalıştıklarını ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı; " Biz de yerel yönetim olarak, Selçuklu Belediyesi olarak hem temel belediyecilik hizmetleri noktasında üzerimize düşen görevleri en iyi şekilde yapmanın çabası, gayreti içerisindeyiz hem de toplumumuzun tüm ihtiyaçlarını gözeterek eğitimden sağlığa, spora, kültüre, emniyete varıncaya kadar toplumumuzun tüm ihtiyaçlarını gözeterek kurumlarımızla hem başta büyükşehir belediyemiz olmak üzere yerel yönetimlerimizle hem sivil toplum örgütlerimizle hem odalarımızla, siyasi kuruluşlarımızla birlikte kol kola bütün ihtiyaçların karşılanması noktasında elimizden gelen ne varsa gayret etmeye, çaba sarf etmeye devam ediyoruz. Sizlerle de farklı zamanlarda süreçler içerisinde birlikte oluyoruz ve yine sivil toplumumuzun Konya'mızda yaptığı çalışmalara hem mevzuat ölçeğinde hem de imkanlarımız ölçeğinde katkı sunmaya çalışıyoruz. Hedefimiz Konya'mız da en iyi hizmeti verebilmek, insanımıza layık olduğu değeri verebilmek ve onları da en iyi şekilde şehrimizde standardımızı yükseltecek şekilde onlara hizmet etmek. Bu noktada biz her zaman sivil toplum örgütlerimizle, derneklerimizle vakıflarımızla işbirliği yapmaya ve birlikte katkı sunmaya hazır olduğumuzu bir kez daha buradan da ifade etmek istiyorum. “ dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Erdem: “Türkiye’yi çok daha güzel günler bekliyor”

AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem de konuşmasında “Konya sivil toplum örgütleri Türkiye'ye örnek sivil toplum kuruluşları ve her birinizle gurur duyuyoruz birlikte hareket ederek ayrı bir önem ve duruş sergiliyorsunuz. 2002 yılına kadar devlet pek çok kesimle kavgalıydı. Ülkemizde bir dönem sağcı solcu ayrılır bir dönem muhafazakarlar, başörtülüler ayrılır. Her zaman bir kesime karşı kavgalı bir devletten bugün her şeyin yerine oturduğu veya birçok şeyin yerine oturduğu hepimizin arzu ettiği işlerin Türkiye'ye İslam ülkelerine yakışır bir hale geldiğini sayın Cumhurbaşkanımızın sayesinde görüyoruz. Bunun son örneklerinden bir tanesi de pandemi içerisinde Ayasofya olmuştur. Hepimizin gurur duyduğu böyle olmalıydı dediğimiz bir iklim'e doğru ulaştık. Sizlerin toplum içersinde insanları birbirine düşüreceği ayrımcılıkların önüne geçme adına açacağınız alan çok önemli. Gerçekten ülkede gelinen noktada 2023 ile birlikte inşallah çok daha ileri adımların atılacağı ülke ve coğrafya olacağı hissediliyor. İnsanları birbirine düşürecek oluşumları engellemek gerekiyor halkımızın sağ duyusuna inanıyoruz.” İfadelerini kullandı.

AK Parti Konya Milletvekili Özdemir: “Bu günlere gelene kadar çok önemli sınavlardan geçtik”

AK Parti Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir Türkiye’nin bugünlere gelene kadar çok zor süreçlerden geçtiğine vurgu yaparak: “ Ülkemiz çeyrek asır önce katsayı problemi gibi, başörtüsü gibi birçok sorunla uğraştığı dönemlerden çok şükür böyle güzel günlere kavuştu o yılları hatırlamak bile acı veriyor. Bu güzel ve kıymetini bilmemiz gereken zamanlara kolay gelmedik çok ciddi sınavlar vererek ve bedeller ödeyerek geldik. Eğitimde de siyasette de,günlük yaşamda da ülkemiz çok şükür çok önemli mesafeler kat etti.” dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Sorgun: “ Biz kimsenin arka bahçesi değiliz”

AK Parti Konya Milletvekili Sorgun da konuşmasında : “Biz kimsenin arka bahçesi değiliz. Zaten öyle olsa sivil toplum kuruluşu olmaz bizim gençlik kollarımız, kadın kollarımız var deyim yerindeyse yan kuruluşlarımız var. Ama sivil toplum kuruluşlarıyla siyasetin hassas ilişkisi şurada her ikisi de gönüllülük adına çalışır veya çalışması gerekir ki aslolan budur. Siyaset müspet bir iklim oluşturmalı sivil toplum da bunun herkesin kendi özelinde hizmete çevirmeli bunun böyle olduğuna inanıyoruz. Gerçekten her alanda olduğu gibi sivil toplum dinamiği olarak Türkiye’ye örnek. Toplumda önemli bir köprü vazifesi gören sivil toplum örgütlerimiz hakiki manada dünyanın her yerinde mazlumların imdadına yetişiyor, koşuyor ve Konya’da da manevi iklimin bozulmaması adına önemli çalışmalar yapıyor” cümlelerine yer verdi.

AK Parti Konya İl Başkanı Angı: “ Gönüllerdeki merhamet iklimini güçlendirmemiz lazım”

Konya'nın gönül şehri olduğunu ifade eden Ak Parti İl Başkanı Hasan Angı konuşmasında şu sözlere yer verdi; "Bugün Selçuklu İlçe Başkanımızın bu organizasyonunda birlikteyiz, ben şahsında tüm emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Konya gönül şehri. Bu şehirdeki tüm kurum kuruluşlarımız ister resmi tarafı olsun ister gönüllü tarafı olsun bu ülkenin değerleri için mücadele eden kurumlarımız bu güne kadar pek çok güzel örnek işlere imza atıldı. Allah hepinizden razı olsun. Gençliğin savrulması, insanlarımızın değişim dönüşümü gönüllerdeki merhamet iklimini daha güçlendirmemiz kanaatindeyim.”dedi.

STK Platformu Başkan Vekili Ercan: “Konya, STK’lar ile Türkiye’ye örnek oluyor”

Yapılan çalışmaların tüm ülkeye ve şehre hayırlar getirmesi temennisiyle sözlerine başlayan Sivil Toplum Kuruluşları Platformu adına söz alan Başkan Vekili Ziya Ercan: “Konyamız STK cenneti elhamdülillah bizler Konya’da 200’ün üzerinde kuruluşlarıyla birlikte bir platform oluşturduk ve tüm Türkiye’ye örneklik teşkil etti. Ufuk Turları ile de yeni ufuklar yeni çalışmalar adına faaliyetlerimize devam edeceğiz.” diye konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Usta: “ İnsani yardımda ülkemizin birinciliği yine tescillendi”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Usta sivil toplum kuruluşlarının insan yetiştirmekte çok önemli bir konumda olduğuna vurgu yaparak: “Çağımızın bir hastalığı haline geldi insanlık diye bir şey icad ettik sanki farzı ayından çıktık farzı kifaye gibi insanlık adına ufak tefek bir şey yapınca hepimiz bir insan için bir şey yapmışçasına biraz vicdanlarımız rahatlatarak sorumluluklarımızı hafifletmişiz gibi hissediyoruz. İnsanlık için değil insan için çalışmalıyız her bir insan için çalışmalıyız diye düşünüyorum. Bu noktada en güzel örnekleri sizler Konyamızın sivil toplum kuruluşları,vakıf insanlarımız yerine getiriyorsunuz. Biz her bulunduğumuz ortamda Konyamızın sivil toplum kuruluşlarının ne kadar başarılı olduğunu büyük bir gururla söylüyoruz. Bu vesile ile size teşekkür ediyor ve sizi tebrik ediyorum. Buraya gelmeden önce Suriyeli mülteci kardeşlerimizin temsilcilerinin olduğu dar kapsamlı bir istişare toplantısına katıldım şunu gördüm onlar da büyük ve çaba ve emek içersindeler ve bu ülkede iyi işler yapmak için çabalıyorlar. Temel hedefimiz insana değer vermek ve insana tek tek ulaşarak ve tek tek çözüm üreterek başarıya ulaşmak ancak bu şekilde başarıya ulaşabiliriz diye düşünüyorum. Yoksa insanlık adına baktığımızda Avrupa’da 50 tane mülteci alıyor insanlık adına büyük iş yapıyormuşçasına bunun reklamlarını yapıyorlar. Sarışın mavi gözlü açık tenli insanları alarak biz mültecilere bakıyoruz diye reklamlarını yapıyorlar İş reklama dökülünce onlar önde gibi gözüküyorlar. Ama Türkiye insani yardım noktasında dünyada birinci ülke olarak tescilini aldı. Bunda sadece devlet olarak değil sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte hareket ettiğimiz için biz bu insani yardım noktasında birinci olduğumuzu gönül rahatlığıyla söylüyoruz. Burada sivil toplum kuruluşlarının çok ciddi katkılarının olduğunun farkındayız.” dedi.

Toplantı sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin de söz almasının ardından sona erdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.