Başkan Altay: “Kurban Dayanışmadır”

Başkan Altay: “Kurban Dayanışmadır”

.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Hazreti İbrahim’den beri süregelen kutlu bir ibadet olan Kurban; infak etmenin, dayanışmanın en güzel örneklerindendir ve tüm inananlar için paylaşmanın derin huzurunun filizlendiği saadet dolu günlerdir. Aziz milletimizin ve İslam âleminin Kurban Bayramı’nı en kalbi duygularımla tebrik ediyor; bu mübarek günlerin tüm insanlığa hayırlar getirmesini ve ebedi saadete vesile olmasını diliyorum.” dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Altay’ın mesajı şöyle:

“Yüce dinimiz İslam’ın en muteber günlerinden olan bayramlar; birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, kardeşlik bağlarımızın güçlendiği, kalplerimizde neşenin, yüzlerimizde tebessümün eksik olmadığı günlerdir.

Yüreğimizi huzurla dolduran bu güzel zamanları bizler de layıkıyla idrak etmeli, ibadetlerimizi en güzel şekilde yerine getirmeli; büyüklerimize hürmet, küçüklerimize sevgi göstermeli ve bayramlarımızın gönülleri ısıtan manevi iklimini her daim yaşatmalıyız.

Son yıllarda vuku bulan salgın nedeniyle bayramlarımız ne yazık ki birbirimizden ayrı ve buruk geçse de bu ayrılığın son bulduğu ve mutlulukla kavuştuğumuz günleri yeniden yaşıyoruz. Bizleri bir Kurban Bayramı’na daha hayırla ve afiyetle kavuşturan Yüce Allah’a hamdolsun.

Hazreti İbrahim’den beri süregelen kutlu bir ibadet olan Kurban; infak etmenin, dayanışmanın en güzel örneklerindendir ve tüm inananlar için paylaşmanın derin huzurunun filizlendiği saadet dolu günlerdir.

Her iyi ve güzel şeyin, en halis duygularla yaşandığı gönüllerin şehri Konya’mızda, asırlardır olduğu gibi bu Kurban Bayramı’nda da sokaklarımızda çocuklarımızın gülücükler saçtığı, hanelerimizin esenlikle dolduğu ve engin hoşgörünün semalarımızı sarıp sarmaladığı günleri bir kez daha yaşayacağız. Yüce Allah; birliğimizi, dirliğimizi ve dostluğumuzu daim eylesin.

Dualarla geçirdiğimiz bu bereketli zamanların; güzel ülkemiz, aziz milletimiz ve gönül coğrafyamız için çok daha aydınlık yarınların müjdecisi olacağına yürekten inanıyorum.

Aziz milletimizin ve İslam âleminin Kurban Bayramı’nı en kalbi duygularımla tebrik ediyor; bu mübarek günlerin tüm insanlığa hayırlar getirmesini ve ebedi saadete vesile olmasını diliyorum. Kurban Bayramımız mübarek olsun.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.