Bera Holding'den Büyük Başarı

Bera Holding'den Büyük Başarı

BERA Holding, İSO İkinci 500 sıralamasına Konya Kağıt San. ve Tic. A.Ş, Muratlı Karton Kağıt San. ve Tic. A.Ş. ve Kompen PVC Yapı ve İnş. Malzemeleri San. ve Tic. A.Ş. şirketleri ile girme başarısı gösterdi.

İstanbul Sanayi Odası (İSO), “İSO Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2021” araştırmasını kamuoyu ile paylaştı.

Konya Sanayi Odasına bağlı on beş şirketin yer aldığı listede, önceki yıllarda olduğu gibi BERA Holding üç şirketi ile yer alma başarısı gösterdi. İSO İkinci 500 sıralamasında, BERA Holding Şirketlerinden Konya Kağıt San. ve Tic. A.Ş 135, Muratlı Karton A.Ş. 237, Kompen PVC A.Ş. 445. sırada yer alarak önemli bir başarıya imza attı.

“KATMA DEĞER ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Grup şirketlerinin başarılarıyla ilgili BERA Holding tarafından yapılan açıklamada, “Şirketlerimizin bu başarısı bizleri gururlandırdı. Holding ve iştiraklerimiz olarak 2022 ve önümüzdeki yıllarda da çıtayı yükselterek ülke ekonomisine ve sanayi üretimine katma değer üretmeye devam edeceğiz” denildi.

KONYA KÂĞIT A.Ş. 24 YILDIR SIRALAMADA

Konuyla ilgili BERA Holding’ten yapılan açıklamada, 33 yıllık bilgi birikimine sahip ve kâğıt ambalaj sektörünün öncüsü konumunda bulunan Konya Kâğıt San. ve Tic. A.Ş’nin kurulduğu 1998 yılından bu yana İstanbul Sanayi Odasının hazırladığı ISO İlk 500 ve İkinci 500 sıralamasında hiç ara vermeden 24 yıldır yer aldığı hatırlatıldı.

Açıklamada, “Listede yer alan Konya Sanayi Odasına bağlı 15 şirket içerisinde 815 milyon 276 bin 184 TL. satış ile 3. sırada yer alan Konya Kâğıt San. ve Tic. A.Ş., yüksek performansını sürdürülebilir kılarak önemli bir başarıya imza atmaktadır. Şirketimizin satış cirosu bir önceki yılın aynı dönemine göre %242 artışla 461,69 Milyon TL. olarak gerçekleşirken dönem karı ise 143 milyon 226 bin 94 TL. olmuştur.

Hatırlanacağı üzere 2021 yılı dünya ve ülkemiz ticaretinde pandeminin de etkisiyle korumacılık ve yavaşlamanın, tedarik zincirlerine katılımını zorlaştırdığı bir yıl olmuştur. Tüm olumsuzluklara rağmen Grup Şirketimiz Konya Kağıt A.Ş., sürekli değer oluşturarak yerelde Konya’mız, genel ölçekte ise Türkiye ekonomisi için katma değer üretmeye devam etmiştir. 33 yıldır yatırım ve istihdamdan ödün vermeyen Konya Kağıt San. ve Tic. A.Ş., tüm yurtiçi ve yurtdışı taahhütlerini yerine getirerek, planlanmış yatırım ve revizyon projelerine devam ederek, ülke ekonomisine katkı sunmaya devam edecektir” denildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.