BERA HOLDİNG’TEN 4 BİN ÇALIŞANINA EK ÜCRET ARTIŞI

BERA HOLDİNG’TEN 4 BİN ÇALIŞANINA EK ÜCRET ARTIŞI

Bera Holding, bünyesinde bulunan toplam 4 bine yakın çalışanına %20+1000 TL ek zam kararı açıkladı. Yılın ortasında yapılan bu ikinci düzenleme ile düşük gelir bandındaki çalışanlarda ilave %43 artış sağlanmış oldu.

Holding Yönetim Kurulu’ndan yapılan açıklamada ekteki hususlara yer verildi;

“Pandeminin tetiklemiş olduğu ve akabinde Ukrayna-Rusya savaşı ile daha da belirginleşen olumsuz küresel etkiler ışığında, ülke olarak ekonomik tehditlerin hakim olduğu zor bir dönemden geçmekteyiz. Çalışanlarımızın bu vb. belirsizlik ortamlarında iş güvencesinin sağlanması ve ailelerinin benzer olumsuzluklardan asgari şekilde etkilenmesi odak alanımız olmaya devam etmektedir. Böylesine büyük global ve ulusal olumsuzluklara karşın, fedakar şekilde holdingimizi ve ülkemizi büyütmeye devam eden çalışanlarımızın ücretlerini 6 aylık kısa bir sürenin ardından yeniden gözden geçirme gerekliliği doğmuştur. Holdingimiz bünyesinde maaş zamları yıllık olarak belirlenmekte olup, buna mukabil ara dönemlerde zam uygulaması yapılmamaktadır. 2022 yılı başında yapmış olduğumuz %50’lik anlamlı artışa rağmen, çalışanlarımızın maruz kaldığı yüksek enflasyon ve hayat pahalılığı sonrasında ekteki kararların alınması uygun görülmüştür. 1 Temmuz 2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere tüm çalışanlarımıza %20 + 1.000 TL ilave ücret artışı kararı alınmıştır. Özellikle alt ücret bandında yer alan çalışanlarımızı merkezime aldık. Yapmış olduğumuz bu düzenleme ile düşük bantta yer alan arkadaşlarımızda %43 gibi değerli bir artış oranına ulaşılmıştır. Yeni düzenleme Ocak 2022 tarihine kıyasla toplamda %83’e varan bir artışa da işaret etmektedir.”

“Bera Holding olarak son yıllarda elde etmiş olduğumuz istikrarlı finansal başarılarımızın çalışanlarımız ile paylaşılması, önceliklerimiz arasındadır. Hedefimiz böylesine zorlu ekonomik koşullarda çalışanlarımızın refah düzeyini artırarak birlikte yeni başarı hikayelerine imza atmak olacaktır” açıklamasına yer verildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.