BİR MAHALLE İKİ AÇILIŞ

BİR MAHALLE İKİ AÇILIŞ

Karatay Belediyesi tarafından Büyüksinan Mahallesi’nde yapımları tamamlanan Kafe Karatay Büyüksinan ile Büyüksinan Kapalı Pazar Marketi’nin resmi açılışları, düzenlenen törenle açıldı.

Karatay Belediyesi’nin Büyüksinan Mahallesi’nde yapımlarını tamamlayarak hizmete sunduğu Kafe Karatay Büyüksinan ile Büyüksinan Kapalı Pazar Marketi’nin resmi açılışları, düzenlenen törenle açıldı.

Karatay’ın 17’nci kapalı pazar marketi Büyüksinan Kapalı Pazar Marketi marketin çevre düzenleme çalışmaları ile Kafe Karatay ve kafenin içinde bulunduğu alanın da çevre düzenlemesiyle birlikte toplamda 20 milyon liraya mal edilen iki yatırımın açılış programına; Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Selçuklu Belediye Başkan Vekili Faruk Ulular, AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, MHP Konya İl Başkanı Remzi Karaarslan, Karatay mülki amirleri, AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç, AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer, MHP Karatay İlçe Başkanı Sebahattin Küçükdoğru, Konya Pazarcılar Odası Başkanı Murat Petek, Karatay Belediyesi Meclis Üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

ESNAFIMIZ VE HEMŞEHRİLERİMİZ KONFORLU ALIŞVERİŞ İMKÂNINA KAVUŞTU

Büyüksinan Kapalı Pazar Marketi ve Kafe Karatay Büyüksinan Şubesi’nin açılışında konuşan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Kalenderhane Kapalı Pazar Marketi’nin ardından Güneş Enerji Santrali modeliyle hayata geçirdikleri Büyüksinan Kapalı Pazar Marketi’nin de hizmet vermeye başladığının altını çizdi.

Başkan Hasan Kılca; “2 bin 900 metrekarelik alana sahip ve tek katlı modern bir tasarıma sahip olan Büyüksinan Kapalı Pazar Marketimizde esnafımız rahat bir şekilde ürünlerini sergilerken, hemşehrilerimiz de konforlu bir hizmet alma imkânına kavuştu. Kapalı pazar marketimizde idari bölüm ve güvenlik odasının yanı sıra çay ocağı, mescit, bay-bayan ve engelli tuvaletleri ile elektrik ve hidrofor odaları da yer alıyor. Günümüzde artan enerji giderleri ve günden güne azalan enerji kaynakları ülkeleri yenilenebilir enerji alanına yönlendiriyor. Büyüksinan Kapalı Pazar marketimizin çatısını Güneş Enerji Santraliyle donattık. Bu sayede de yıllık 472 MWh enerji üretimi mümkün olabilecek. Pazar marketlerimiz, hem hemşehrilerimizin ve esnafımızın alışverişine yeni bir konfor katacak hem de enerji üretecek. Karatay Belediyesi olarak iki projemizi çevre düzenlemesi, Kafe Karatay ve kafenin bulunduğu alanın düzenlemesiyle birlikte toplamda 20 milyon liraya mal ettik. Hemşehrilerimize hizmetin en güzelini sunmaya ve insanımızın hayatını kolaylaştırmaya devam ediyoruz. Bizler, gönülden yapılan her işin daha da bereketlendiğine inanıyoruz. Büyüksinan Kapalı Pazar Marketimiz hayırlı mübarek olsun. Esnafımıza hayırlı, bol ve bereketli kazançlar diliyorum” dedi.

YENİ MARKAMIZ KAFE KARATAY, HER KESİME VE HER

EKONOMİK SEVİYEYE UYGUN KALİTELİ HİZMET SUNUYOR

Büyüksinan Kapalı Pazar Marketi’nin yanı sıra Konya’nın yeni markası Kafe Karatay’ın Büyüksinan Şubesi’nin de resmi açılışı gerçekleştirildi.

Söz konusu projeyle her kesime ve her ekonomik seviyeye uygun kaliteli hizmet sunmaya başladıklarını ifade eden Hasan Kılca, sözlerini şöyle tamamladı: “Kafe Karatay projemizle ilçemiz ve Konyamız yeni bir markaya daha kavuştu. Kaliteli ürün ve servis anlayışını, uygun fiyatla hemşehrilerimizle buluşturan Trafik Eğitim Parkı’ndaki Kafe Karatay gibi Büyüksinan şubemiz de ilçemizdeki önemli ölçüdeki bir ihtiyacı karşılamış oldu. Bugün itibariyle ikinci şubemizi açmış olduk. Kafemizde hemşehrilerimize sunduğumuz ürünlerimizin tamamını kendimiz üretiyoruz. Şu an için hedeflediğimiz 8 Kafe Karatay şubemiz var. Onların da yapımları devam ediyor. 3’üncü şubemizi de Ahmet Çalık Parkı’nda açıyoruz. Büyüksinan Kafe Karatay’ın mahallemize, ilçemize ve insanımıza bir kez daha hayırlı olmasını diliyorum.”

DÜNYADA BU KADAR ZORLUK VE SIKINTILAR VARKEN

TÜRKİYE OLARAK YATIRIMLARIMIZI ARTIRARAK SÜRDÜRÜYORUZ

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, açılışı yapılan Büyüksinan Kapalı Pazar Marketi’nin yanlızca bir kapalı pazar yeri değil, aynı zamanda kendi elektriğini üreten bir Güneş Enerji Santrali de olduğuna vurgu yaptı.

Leyla Şahin Usta, konuşmasında şunları aktardı; “İşte eser üretmek, hizmet etmek ve eser siyaseti yapmak tam da budur. Yaşadığımız yerlere değer katmak, oraları daha da güzelleştirmek, insanımızın ihtiyacı neyse onu karşılayacak hizmetleri üretmek budur. 20 yıldır AK Parti Belediyeciliği anlayışımızda bu var. Türkiye bugünlere kolay gelmedi. Bugün dünyada bu kadar zorluk ve sıkıntılar varken, hiçbir ülkede bu kadar hizmet üretimi yokken Türkiye olarak yatırımlarımızı artırarak sürdürüyoruz. Durmak yok yola devam diyerek ülkemizi bir sonraki safhaya taşımak için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Bu güzel iki projenin hayata geçmesinde katkısı bulunan Karatay Belediye Başkanımız Sayın Hasan Kılca başta olmak üzere herkesi tebrik ediyor, yatırımlarımızın hayırlar getirmesini diliyorum.”

AK PARTİ BELEDİYECİLİĞİNİN FARKI İŞTE BUDUR

AK Parti Konya Milletvekili Gülay Samancı da, Büyüksinan Kapalı Pazar Marketi ve Kafe Karatay Büyüksinan Şubesi’nin hayata geçmesinde emeği bulunan herkese teşekkür etti.

Gülay Samancı şunları aktardı: “AK Parti Belediyeciliğinin farkı işte budur. AK Parti her zaman hizmet, eser ve proje üretir. Bizler, AK Parti olarak 20 yıldır sadece kendimizle yarışıyoruz ve hizmette yalnızca kendi kendimizin rakibiyiz. Bugün açılan Büyüksinan Kapalı Pazar Marketi de bu anlayışla hem esnafımızı kışın soğuktan yazın sıcaktan koruyacak hem de vatandaşlarımızın modern ortamlarda alışveriş yapmasına imkan sunacak. Yine Kafe Karatay’a uğrayacak vatandaşlarımız da çok güzel bir hizmet alacak hemşehrilerimizin sosyal hayatına katkı sunacak. Her iki yatırımın da hayırlı olmasını diliyorum.”

İLÇENİN NERESİNE GİTSENİZ BELEDİYEMİZİN BİR YATIRIMINI GÖRÜRSÜNÜZ

Karatay Kaymakamı Zafer Orhan da Karatay Belediyesi’nin ilçenin geniş coğrafyasına uzanan, her kesime dokunan yatırımlara imza attığını söyledi.

İlçe Kaymakamı Zafer Orhan; “Karatay Belediyemiz, her gittiğimiz mahalleye bölgeye has güzel çalışmalar yapıyor. İlçenin neresine giderseniz gidin, belediyenin bir yatırımını görürsünüz. Bugün de belediyemiz Büyüksinan Mahallemizde iki güzel projeyi tamamlayarak hizmete açıyor. Büyüksinan Kapalı Pazar Marketi ve Kafe Karatay Büyüksinan Şubesi’nin hayırlı olmasını diliyor, projelerin hayata geçmesinde Karatay Belediye Başkanımız Sayın Hasan Kılca başta olmak üzere tüm ekibini tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

KARATAY BELEDİYESİ’NİN BU İKİ PROJESİ BÖLGENİN GELİŞMESİNE KATKI SUNACAK

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Konya İl Başkanı Hasan Angı ise Büyüksinan Kapalı Pazar Marketi’ni çok beğendiğini ifade ederek, söz konusu pazarın önceki halini hatırlattı.

İl Başkanı Hasan Angı, “Büyüksinan Kapalı Pazar Marketimiz eskimişti ama şu anda oldukça modern bir hale dönüşmüş. Hem esnafımız hem de buraya alışverişe gelen vatandaşımız için çok daha güzel imkanlar sunulmuş. Sadece Pazar market değil aynı zamanda park ve Kafe Karatay’ın da bu bölgede açılıyor olması, buranın gelişmesine önemli katkılar sunacaktır. Ben de bu şehrin bir ferdi olarak bu güzel yatırımları dolayısıyla Karatay Belediyemizi tebrik ediyorum. Cumhur İttifakı olarak çalışmaya devam ediyoruz. Yerel yönetimlerimiz de hemşehrilerimizin hayat standardını yükseltmek için çok güzel bir hizmet yarışındalar. Projelerimizin hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

HALKA HİZMET ETMEK HEDEFİYLE HEP BİRLİKTE ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Konya İl Başkanı Remzi Karaarslan, açılışta yaptığı konuşmada şunları aktardı; “Karatay Belediyemizin ilçenin gelişmesi, hemşehrilerimizin rahatı ve huzuru için hayata geçirdiği yatırımlar bizleri son derece memnun etmektedir. Cumhur İttifakı’nın anlayışı tam olarak budur. Halka hizmet etmek hedefiyle hep birlikte çalışmaya devam ediyoruz. 2023’te yapılacak seçimlerde adayımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır ve ülkemizin lider ülke olmaya devam etmesi için gayret göstermeye devam edeceğiz. Büyüksinan Kapalı Pazar Marketimiz ve Kafe Karatay Büyüksinan Şubemizin hayırlı olmasını diliyorum.”

PAZARCI ESNAFI OLARAK BÖYLE MODERN VE GÜZEL MEKÂNLARDA

HALKIMIZA HİZMET VERMEKTEN BÜYÜK MUTLULUK DUYUYORUZ

Son olarak söz alan Konya Pazarcılar Odası Başkanı Murat Petek ise, “Bizler pazarcı esnafı olarak bu tarz modern ve güzel mekanlarda halkımıza hizmet vermekten büyük mutluluk duyuyoruz. Geçtiğimiz ay Kalenderhane Kapalı Pazar Marketimizi hep birlikte açmıştık. Bugün de Büyüksinan Kapalı Pazar Marketimizin açılışındayız. Karatay Belediye Başkanımız, iki yeni kapalı pazarı tamamlayarak bizlerin hizmetine sundu. Büyüksinan Kapalı Pazar Marketimiz hayırlı mübarek olsun” dedi.

Konuşmaların ardından Karatay Belediyesi tarafından Büyüksinan Mahallesi’ne kazandırılan Büyüksinan Kapalı Pazar Market ve Kafe Karatay Büyüksinan Şubesi’nin açılışları dualar eşliğinde gerçekleştirildi.

Protokol üyeleri, açılışların ardından Büyüksinan Kapalı Pazar Marketi ve Kafe Karatay Büyüksinan Şubesi’ni inceleyerek pazar markette alışveriş yapan pazarcı esnafı ile kafede bulunan vatandaşlarla da araya geldiler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.