HASAN KILCA: KONYAMIZ SANAYİDE ÖNCÜ ŞEHİRLER ARASINDA

HASAN KILCA: KONYAMIZ SANAYİDE ÖNCÜ ŞEHİRLER ARASINDA

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, MARSAN Sanayi Sitesi’nde Konya Büyükşehir Belediyesi Çalışan Gençlik Meclisi üyeleri, esnaf ve çalışan gençlerle buluştu.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, MARSAN Sanayi Sitesi’nde Konya Büyükşehir Belediyesi Çalışan Gençlik Meclisi üyeleriyle esnaf ve çalışan gençlerle bir araya geldi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nin “Simit Bizden, Çay Esnaftan” sloganıyla yürüttüğü buluşmaya Başkan Hasan Kılca’nın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları Ramazan Şevik ve Osman Ciğer, Fen İşleri Müdürü Bahattin Totan, Çalışan Gençlik Meclisi Teşkilat Başkanı Mesut Çivici, Çalışan Gençlik Meclisi üyeleri, esnaf ve çalışan gençler katıldı.

KONYAMIZ SANAYİDE ÖNCÜ ŞEHİRLER ARASINDA

Konya’nın sanayide çok önemli bir konumda olduğuna vurgu yapan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Konya’nın bu başarısında genç esnafın büyük payı olduğunu söyledi.

Başkan Hasan Kılca; “Konya ve Karatay, her alanda çok güzel gelişmeler kaydediyor. Konya’mız gerçekten de üreten çok önemli bir güç. Konya, çok önemli tarım şehri ama aynı zamanda bir sanayi şehri. Konya, tarımsal sanayideki gücünü son dönemde savunma sanayi ve KOBİ’lerdeki yatırımlarla perçinlemiş oldu, pek çok alanda öncü bir şehir haline geldi. Konyamızdaki üretim bizleri gururlandırıyor. Her ay artan bir üretim ve ihracat ivmesi var. Bu da hem Konyamızın hem Karatayımızın hem de ülkemizin kalkınması demek. Bunda da en büyük pay sizlerde. Bu vesileyle üretime, istihdama ve ülkemizin gelişmesine katkı sunan tüm sanayicilerimize, esnafımıza ve siz gençlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

KARATAY İÇİN NE GEREKİYORSA YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Belediyeciliği yanlızca fiziki faaliyet alanı olarak değil; sosyal, kültürel ve daha birçok alanı da içine alan bir görev olarak gördüklerinin altını çizen Hasan Kılca, sözlerini şöyle tamamladı; “Karatay; Organize Sanayiyi çıkardığımızda Konya sanayi sitelerinin büyük bir bölümüne ev sahipliği yapıyor Bizler de bunun bilincinde olarak Karatay Belediyesi olarak, tüm sanayi sitelerimizi sık sık ziyaret ediyoruz. Esnafımızla, sanayicimizle ve üreticimizle bir araya geliyoruz. Hem sanayilerin site başkanlarıyla hem oda başkanlarıyla hem de meclis üyelerimizle istişare ederek sanayilerimizle ilgili ne gerekiyorsa tüm ekiplerimizle birlikte yerine getirmeye çalışıyoruz. Özellikle altyapısı tamamlanmış yerlerde gerek asfalt kaplama gerek parke ve bordür çalışmalarını aksatmadan yapıyoruz. Yine sanayilerimizde sıfır atık konusunda da önemli bir gayretin içerisindeyiz. Dolayısıyla Karatay’ımızın sanayisiyle, istihdamı ve ekonomisiyle ilerlemesi adına ne gerekiyorsa her türlü katkıyı sunmaya devam edeceğiz.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.