KARATAY BELEDİYESİ ÇOCUK MECLİSİ’NDEN ANKARA GEZİSİ

KARATAY BELEDİYESİ ÇOCUK MECLİSİ’NDEN ANKARA GEZİSİ

Karatay Belediyesi Çevre ve Sıfır Atık Çocuk Meclisi Yönetim Kurulu Üyeleri ve ilçenin farklı okullarında eğitim öğren öğrenciler, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ile birlikte Ankara’yı gezdi.

Karatay’da yaşayan çocukların problemlerini, taleplerini ve önerilerini ifade etmelerini, kendileriyle ilgili problemlerin çözümünde aktif rol almalarının yanı sıra sıfır atık konusunda farkındalık oluşturulmasını sağlamak amacıyla Karatay Belediyesi tarafından kurulan Karatay Çevre ve Sıfır Atık Çocuk Meclisi’nin yönetim kurulu üyeleri ve ilçenin farklı okullarında eğitim öğren öğrenciler Ankara’yı gezdi.

KARATAY ÇOCUK MECLİSİ ÜYELERİ VE ÖĞRENCİLER TBMM’Yİ ZİYARET ETTİ

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Belediye Başkan Yardımcısı Osman Ciğer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç, Karatay Kent Konseyi Başkanı Abdurrahim Arslan, Kadın Meclisi Başkanı Fazilet Koçyiğit ve Gençlik Meclisi Başkanı Ahmet Babuççu’nun yanı sıra Kent Konseyi yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı Ankara programı, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) ziyaretiyle başladı.

Gençlik Meclisi yönetim kurulu üyeleri rehberliğinde hareket eden öğrenciler, TBMM programı kapsamında önce AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta ile AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı ile TBMM’de buluştu.

KONYAMIZ, KARATAYIMIZ VE ÜLKEMİZ İÇİN GÜZEL ÇALIŞMALARA İMZA ATACAKSINIZ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, TBMM’de Karataylı çocukları ağırladığı için mutlu olduğunu belirtti. Leyla Şahin Usta; “Sizleri bizlerle buluşturan Karatay Belediye Başkanımız Hasan Kılca ve Çocuk Meclisi yönetimine teşekkür ediyorum. Dürüst, ahlaklı ve yardımsever insan olmanın yanı sıra insana, havaya toprağa kısacası çevreye hassas olmak çok önemli. Sizler de bunlara dikkat eden ve özellikle de sıfır atık konusunda çalışma yapan birlikteliğiniz var. Bu vesileyle hepinizi tebrik ediyorum. İnşallah bugün olduğu gelecekte de birinizin Konyamız, Karatayımız ve ülkemiz için güzel çalışmalara imza atacağınıza inanıyorum” dedi.

GELECEKTE ASIL HASSASİYETİNİZ TÜM ÜLKEYE FAYDA SAĞLAMAYA YÖNELİK OLMALI

AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı da ziyaretleri için Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’ya ve çocuklara teşekkür etti. Özboyacı şunları aktardı; “Bugünlerinizde elbette Karatay Çocuk Meclisi’nde Karatay için Konya için çok çaba gösteriyorsunuz. Ama gelecekte asıl hassasiyetinizin tüm ülkeye ve insanlarımıza fayda sağlamak olmalı. Bu gezinizi de bu manada önemsiyorum. Programı organize eden Hasan Kılca Başkanımıza teşekkür ediyorum.”

KARATAY’IMIZ SİZLERİN DE ÇABASIYLA GELECEĞE HAZIRLANIYOR

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ise Karatay Çevre ve Sıfır Atık Çocuk Meclisi’ni geçtiğimiz aylarda kurduklarını hatırlatarak, aradan çok kısa bir süre geçmesine rağmen Karatay Çocuk Meclisi’nin önemli çalışmalar yapmaya başladığını aktardı.

Başkan Hasan Kılca şunları söyledi: “Her biriniz geleceğin doktorları, mühendisleri, milletvekilleri ve yöneticileri olacaksınız. Bizler de bayrağı sizlere emanet edeceğiz. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz işbirliğiyle Karatay Çocuk Meclisimizi geçtiğimiz aylarda kurmuştuk. Karatay Çocuk Meclisimiz Karatay’ın tüm okullarındaki çocukları temsil ediyor. İlçemizin ve çocuklarımızın geleceğe hazırlanmasında önemli rolünüz var. Karatay’ımız sizlerin çabasıyla geleceğe hazırlanıyor.”

KARATAY’IN MİNİK TEMSİLCİLERİ TBMM’Yİ GEZDİ

Çevre ve Sıfır Atık Çocuk Meclisi Yönetim Kurulu Üyeleri ile öğrenciler, daha sonra TBMM ziyareti kapsamında Genel Kurul Salonu’nu rehber eşliğinde gezdi. Burada TBMM’nin tarihi ve işleyişi hakkında bilgi alan öğrenciler Genel Kurul ziyaretinin ardından TBMM Şeref Holü ve TBMM Şeref Kapısı önünde bolca hatıra fotoğrafı çekildi.

KARATAY ÇOCUK MECLİSİ ÜYELERİ 15 TEMMUZ DEMOKRASİ MÜZESİ’NDE

Türkiye Büyük Millet Meclisi ziyaretinin ardından çocuklar, Tacettin Dergâhı’nda Mehmet Akif Kültür Evi’ni de görme fırsatı buldu. Tacettin Dergâhı ziyaretinin ardından Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi karşısında inşa edilen 15 Temmuz Demokrasi Müzesi’ne geçti.

“Türkiye’de ve dünyada darbeler”, “Bir mermi tehdidi”, “Karanlığa atılmak”, “En uzun gece”, “İz bırakanlar”, “Sela”, “Şehitlere saygı” ve “Demokrasi nöbetleri” başlıkları altında yer altına yapılan 8 salondan oluşan müzeyi gezen Karataylı öğrenciler, özel ses ile görsel efektlerle 15 Temmuz’daki karanlık geceyi hatırlama ve tanıma fırsatı buldu. Öğrenciler, Ankara programı kapsamında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi içerisinde bulunan Millet Kütüphanesi ve Beştepe Millet Camii’ni de gezdi.

KARATAYLI ÇOCUKLARDAN GEZİYE TAM NOT

Dolu dolu geçen Ankara gezisini çok beğendiklerini söyleyen Karatay Belediyesi Çevre ve Sıfır Atık Çocuk Meclisi Yönetim Kurulu Üyeleri ve öğrenciler, programı organize eden Karatay Kent Konseyi ile Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’ya teşekkür ettiler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.