Karatay Belediyesi ile NEÜ Geliştirme Vakfı, İşbirliği Yapacak

Karatay Belediyesi ile NEÜ Geliştirme Vakfı, İşbirliği Yapacak

Karatay Belediyesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi Geliştirme Vakfı ile işbirliği yapma kararı aldı. Kararla ilgili hazırlanan protokol ise,Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ile NEÜ Geliştirme Vakfı (NEVA) Başkanı Prof. Dr. Cem Zorlu arasında imzalandı

Karatay Belediyesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Geliştirme Vakfı (NEVA) arasında işbirliği protokolü imzalandı. Karatay’da sosyal, kültürel, sanatsal ve eğitim ile daha birçok alanda hayata geçirilecek projelerde işbirliği öngören protokolün imza töreni Karatay Belediyesi’nde gerçekleştirildi.

HAYATA GEÇİRDİĞİMİZ TÜM PROJELERİN BİLİMSEL YÖNÜNÜ ÇOK ÖNEMSİYORUZ

Protokolün imzalanması öncesinde yaptığı konuşmada belediye olarak bugüne kadar hayata geçirdikleri tüm proje ile hizmetlerin bilimsel yönünün de kuvvetli olabilmesi için büyük çaba gösterdiklerini ifade eden Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, bu bağlamda üniversitelerin desteğini çok önemsediklerini söyledi.

Konya’nın tüm üniversiteleriyle işbirliği protokollerinin olduğunun altını çizen Başkan Hasan Kılca; “Bu konuda en güçlü ve büyük destekçimiz Necmettin Erbakan Üniversitemizdir. Üniversitemizle yaptığımız işbirliği sayesinde pek çok proje hayata geçirdik. Bu vesileyle bizlere desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Cem Zorlu’ya teşekkür ediyorum. Yine üniversite bünyesinde faaliyet gösteren Necmettin Erbakan Üniversitesi Geliştirme Vakfı (NEVA) ile de işbirliği protokolü imzalıyoruz. Karatay Belediyesi olarak bu işbirliğini önemsiyoruz ve böyle kıymetli bir projenin içerisinde olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Ülkemizin yanı sıra yurt dışından da Konyamıza okumaya gelen öğrenci kardeşlerimizin yanında olmak ve onlara destek olma kararı aldık, bundan sonra da üniversitemizin, vakfımızın ve öğrenci kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

İŞBİRLİĞİ NETİCESİNDE MÜTHİŞ BİR ENERJİ VE SİNERJİ ORTAYA ÇIKIYOR

Necmettin Erbakan Üniversitesi Geliştirme Vakfı (NEVA) Başkanı Prof. Dr. Cem Zorlu da Karatay Belediyesi’nin Necmettin Erbakan Üniversitesi’ne en çok destek veren kurumların başında geldiğine vurgu yaparak, bu desteklerinden dolayı Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’ya teşekkür etti.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Geliştirme Vakfı’nın yeni bir oluşum olduğunu ve vakfın temel amacını akademisyenler ile öğrencilerin her alanda desteklenmesi olarak özetleyen Prof. Dr. Cem Zorlu, şunları aktardı; “Bunun oluşabilmesi için toplumun tüm kesimlerinden destek gerekiyor. Konya belediyeleri bu konuda örnek ve model konumundadırlar. Özellikle Karatay Belediyemiz bu konuda bizlere en çok destek veren belediyelerimizin başında geliyor. Belediyemizin bize verdiği desteğe karşılık bizler de bilimsel birikimimizi ve değerlerimizi belediyemizle paylaşıyoruz. Böylece de müthiş bir enerji ve sinerji ortaya çıkarak güzel işlere birlikte imza atılmış oluyor. Bu konuda bizlere her zaman destek olan Karatay Belediyemize teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların ardından Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ile Necmettin Erbakan Üniversitesi Geliştirme Vakfı (NEVA) Başkanı Prof. Dr. Cem Zorlu, hazırlanan işbirliği protokol metnini imzaladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.