Karatay Belediyesi, Şehrin Turizm Potansiyelini Artırma Çabasında

Karatay Belediyesi, Şehrin Turizm Potansiyelini Artırma Çabasında

Karatay Belediyesi, özellikle son yıllarda turizm alanında hayata geçirdiği birbirinden önemli projelerle hem Konya’nın ve Karatay’ın turizmden aldığı payın daha da artmasına katkı sağlıyor.

Karatay, sahip olduğu doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi dokusuyla da Türkiye’nin önemli ilçeleri arasında bulunuyor. Hz. Mevlana ve Şems-i Tebrizi gibi daha birçok önemli şahsiyetin türbelerinin yanı sıra ilçe sınırları içerisinde bulunan yüzlerce yıllık birçok eser de Karatay’a hem değer katıyor hem ilçeyi baştanbaşa süsleyen önemli bir miras.

800 YILLIK OBRUK HANI VE OBRUK GÖLÜ TURİZME KAZANDIRILIYOR

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, Konya İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ve AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç de; merkeze uzak Obruk Mahallesi’nde, Karatay Belediyesi tarafından restorasyon çalışmaları tamamlanan 800 yıllık Obruk Hanı ile hemen yanı başındaki Obruk Gölü etrafındaki çevre düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, Konya İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ve AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç; Obruk Hanı ve Obruk Gölü’nü gezdikten sonra bölgede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

KAZI ÇALIŞMALARI SÜREN SAVATRA ANTİK KENTİ’NDE İNCELEME

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, Konya İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ve AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç; Obruk Hanı incelemesinin ardından Yağlıbayat Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Savatra Antik Kenti’ne geçtiler.

Leyla Şahin Usta, Prof. Dr. Metin Aksoy, Engin Dinç, Hasan Kılca ve Mehmet Genç; uzun süredir devam eden bölgedeki kazılar ve çalışmalarda ortaya çıkarılan buluntular hakkında Selçuk Üniversitesi Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarımı Bölümü Öğretim Üyesi Doçent Doktor İlker Işık’tan bilgi aldı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, Karatay Belediyesi’nin turizm alanında önemli çalışmalar yaptığını belirterek, Konya ve Karatay’ın tarihi dokusuna katkı sunan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’ya teşekkür etti. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca da belediye olarak göreve geldikleri günden bu yana Karatay ile Konya’nın turizmden aldığı payın artması için çabaladıklarını ifade ederek bu projelerinde kendilerine destek olan Kültür ve Turizm Bakanlığı’na, Konya Valiliği’ne, Selçuk Üniversitesi’ne ve Konya Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

karatayin-turizm-projeleri-4.jpg

karatayin-turizm-projeleri-3.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.