KARATAY LAVANTA GÜNLERİ’NE 2 GÜNDE 120 BİN KİŞİ KATILDI

KARATAY LAVANTA GÜNLERİ’NE 2 GÜNDE 120 BİN KİŞİ KATILDI

“Karatay Lavanta Günleri” vatandaşların büyük ilgisini çekti. İki gün boyunca 120 binin üzerinde ziyaretçi katılırken; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta da, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ile birlikte etkinlik alanını ziyaret etti.

Bu yıl kapılarını 2 Temmuz’da vatandaşa açan Karatay Lavanta Bahçesi, hafta sonunda “Karatay Lavanta Günleri”ne de ev sahipliği yapmış ve 7’den yetmişe binlerce vatandaşın katılımıyla tamamlanmıştı.

KARATAY LAVANTA GÜNLERİ’NE 2 GÜNDE 120 BİN KİŞİ KATILDI

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta da, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ile birlikte etkinliklerin son gününde etkinlik alanı ile Karatay Lavanta Bahçesi’ni ziyaret eden vatandaşlarla buluştu.

AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç’in de eşlik ettiği programda Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, Başkan Hasan Kılca ve İlçe Başkanı Mehmet Genç; etkinlikler kapsamında stant açan firma ile kurumları tek tek ziyaret etti, vatandaşlarla bir araya geldi.

KARATAY LAVANTA GÜNLERİ KONYAMIZIN, KARATAYIMIZIN VE DEĞERLERİMİZİN TANITIMI AÇISINDAN SON DERECE ÖNEMLİ

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, “Karatay Lavanta Günleri”nin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek Türkiye’nin en büyük lavanta bahçesini Konya’ya kazandıran Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’yı tebrik etti.

Leyla Şahin Usta; “Konyamızın birçok değeri var. Lavanta da bu önemli ve güzel değerlerden birisi haline geliyor. Konyamızın, Karatay’ımızın ve şehrimizin birçok değerinin tanıtılması amacıyla düzenlenen Karatay Lavanta Günleri’ni de bu manada önemsiyorum. Çocuklarımız da program kapsamında yapılan etkinliklere büyük ilgi gösteriyorlar. Bu yıl Karatay Lavanta Günleri’nin ilki yapıldı gelecek yıl inşallah çok daha güzel olacak. Hepimiz insanımıza hizmet için bu yola çıktık ve işimiz, davamız milletimizi mutlu etmek. Bunun için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

KARATAY LAVANTA GÜNLERİ’NE KATILAN ON BİNLERCE VATANDAŞLARIMIZA ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca iki gün süren etkinliklerin yoğun bir katılımla tamamlandığını vurgulayarak Karatay Lavanta Günleri’ne katılan on binlerce vatandaşa teşekkür etti.

Başkan Hasan Kılca şunları söyledi; “Konya’mıza ve ilçemize değer katacak projeler üretmeye devam ediyoruz. Bu amaçla da 2019’da Türkiye’nin en büyük lavanta bahçesini oluşturma çalışmalarımızı başlatmıştık. Bu alanlar daha önce molozla kaplı ve işgal edilmiş alanlardı. Şimdi eşsiz bir güzelliğe sahip bu bahçemiz oluştu. Bu bahçemizi iki gün süren Karatay Lavanta Günleri ile süsledik. Etkinliklere katılan 7’den 70’e tüm vatandaşlarımıza da çok güzel bir anı kalmış oldu. Etkinliklere vatandaşlarımızın yanı sıra şehrimizin ve ülkemizin tanınmış firma ile kurumları da ilgi gösterdiler. Bu etkinlik kendileri için de güzel bir tanıtım ve alışveriş imkanı sundu. Ben bu vesileyle bu yıl ilkini düzenlediğimiz Karatay Lavanta Günleri’ne katılan 120 binin üzerinde vatandaşımıza, firmalarımıza, kurumlarımıza ve etkinliklerin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.