KMÜ KAREN, KOP Bölgesinde eğitim verecek tek merkez oldu

KMÜ KAREN, KOP Bölgesinde eğitim verecek tek merkez oldu

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Enerji Verimliliği Uygulama ve Araştırma Merkezi (KMÜ KAREN), Konya Ovası Projesi (KOP) Bölgesinde Sertifikalı Enerji Yöneticisi Eğitimleri düzenleyebilen tek merkez oldu.

KMÜ KAREN, Resmi Gazete'de yayımlanan Enerji Kaynaklarının ve Enerjinin Kullanımda Verimliliğin Artırılmasına Dair Yönetmelik kapsamında Enerji Yöneticisi Eğitimi, Etüt-Proje Eğitimi ve Yetkilendirme faaliyetlerini yürütmek üzere Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından "Yetkilendirilmiş Kurum" olmaya hak kazandı.

KMÜ KAREN, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş Sertifikalı Enerji Yöneticisi Eğitimleri düzenleyebilen KOP Bölgesindeki tek merkez olurken, Türkiye'de ise 4'üncü merkez oldu.

Merkez Müdürü Doç. Dr. Selmin Ener Rüşen, yetki sertifikasını teslim aldıktan sonra KMÜ Rektörü Prof. Dr. Namık Ak'ı makamında ziyaret etti.

Rektör Ak ziyarette Rüşen ve ekibini tebrik ederek şunları kaydetti:

"Tüm Türkiye'de kamu kurumlarında olduğu gibi üniversitemizde de enerji verimliliğini artırmaya yönelik çalışmalarımız devam ediyor. KMÜ KAREN olarak İç Anadolu Bölgesinde Enerji Yöneticisi Eğitimleri düzenleyecek olan tek merkez olmamız bizim için övünç kaynağıdır. Bunun yanında Türkiye'de bu konuda eğitim verecek yetkilendirme sertifikası alan 4'üncü üniversite olmamız bizlerin her alanda ne kadar özveri ile çalıştığımızın bir göstergesidir. Merkezimizin almış olduğu yetki sertifikasının öncelikle üniversitemiz başta olmak üzere ülkemiz adına hayırlı olmasını temenni ediyorum."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.