Kontv 32'nci yaşını kutluyor

Kontv 32'nci yaşını kutluyor

Konya merkezli yayın yapan ve ülkemizle birlikte TÜRKSAT kapsama alanının tamamında izlenebilen Kontv kuruluşunun 32. yılını kutluyor.

10 Haziran 1992’de yayın başlayan Kontv önce karasal yayınla Konya’ya ardından karasal vericilerle bölge illerine ulaştı. 2004 yılında uydu yayına başlayan Kontv sonrasında istikrarlı yükselişini sürdürdü. Anmeg Vakfı çatısı altında yayın yapan Kontv, Türkiye’nin ilk ve tek vakıf televizyonu olma özelliğine sahip.

kon-tv-1.jpg

“BİZ MİLLETİN HEM EKRANINDA HEM GÖNLÜNDEYİZ”

Kontv en güvenilir TV izlenirlik ölçümlemelerinde Türkiye’nin en çok izlenen kanalları arasında yer alıyor. Kontv Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özer, Kontv’nin 32. kuruluş yılında daha güçlü ve daha izlenir olduğunu söyledi. Gelişmelerin Kontv’yi haklı çıkardığını hatırlatan Özer, “biz hiçbir zaman reytingi ön plana alan bir yayın politikası gütmedik. ‘Bizim görevimiz açıkça duyurmaktır’ ilahi kelamını kendimize rehber edinerek hak ve hakikati duyurmaya çalıştık. Reyting için yayın yapanlar tarihin tozlu raflarında dahi kendilerine yer bulamazken biz milletin hem ekranında hem gönlündeyiz. Bize bugünleri gösteren Rabbimize sonsuz hamd ediyoruz. ”dedi.

Halkın olanı halka sunduklarını ifade eden Anmeg Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Ahmet Özer, ‘Türkiye’nin ilk medya vakfı olan Anmeg Vakfını kurduk ve Kmanada milletin kanalı oldu. “ ifadelerini kullandı.ontv başta olmak üzere tüm grup medya organlarını bu vakfın çatısına aldık. Böylece Kontv gerçek

kon-tv-2.jpg

“KONYA MERKEZLİ BİR DÜNYA MARKASI”

Kontv Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Tatlısu’da 32. Kuruluş yıldönümü ile ilgili bir mesaj yayımladı. Kontv’nin Konya merkezli bir dünya markası olduğunu ifade eden Tatlısu mesajında şu görüşlere yer verdi. “Türkçe konuşulan tüm coğrafyalarda insanların Kontv’yi kumandaların ilk sıralarına koyduklarını görmekteyiz. Balkanlardan Orta Asya’ya, Kırım’dan Kuzey Afrika’ya kadarki tüm gönül coğrafyasında Kontv bilinmekte, Kontv izlenmektedir. Bu bizi sevindirmekte, onurlandırmaktadır. Kontv, ülke bekasının olmazsa olmaz frekansıdır. Kontv milli birlik ve beraberliğimizin teminatıdır. Kontv milletin aynası, milletin özüdür. Nice 32 yıllarda yine aynı misyonla yayınlar yapmayı Cenabı Allah’tan niyaz ediyor, bize her daim desteklerini esirgemeyen izleyicilerimize teşekkür ediyoruz.”

Kaynak:Haber Merkezi

Editör
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum