Konya’dan Afrika’ya Uzanan  İhracat Başarısı

Konya’dan Afrika’ya Uzanan İhracat Başarısı

Konya’nın son dönemde yakalamış olduğu ihracat başarılarına her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Fas’ın son dönemdeki en büyük projeleri arasında yer alan DANİALAND Tatil Şehri ve Teleferik Projesinde Konya tecrübesi ve katkısı dikkat çekiyor.

Konya’nın başarılı iş insanlarından, FABRİKONYA İnşaat Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sezgin, “Fas'ın Agadır şehrinde yapımı devam eden DANİALAND Tatil Şehri ve Teleferik Projesine başlangıç aşamasından itibaren Türkiye ve Konya’nın tecrübe ve kalitesini aktardıklarını ifade etti.

Ali Sezgin, “Fas'ın Agadir şehrinde yapımı devam eden DANİALAND Tatil Şehri ve Teleferik Projesi Covid-19 nedeni ile ortalama 2 yıl gecikmeden sonra Şubat ayı itibari ile yeniden hızlandırıldı. Türk ve Faslı mühendis ve işçiler tarafından yapımı hızla devam eden projenin 2024 yılında tamamlanması planlanmaktadır. Fas’ın Ünlü İş İnsanların dan Mr. Abdelaziz houays ile çalışıyoruz. Bizlere çok güveniyorlar. Geçtiğimiz ay birinci etabı tamamlanan projenin açılışına Fas Başbakanı, Fas Turizm Bakanı, Agadir Valisi, Agadir Belediye Başkanı ve birçok üst düzey protokol katılım sağladı” dedi.

Başkan Öztürk’e Teşekkür8.jpg3-001.jpg

Konya Ticaret Odasına yaptıkları ziyaretten bahseden Sezgin; ‘’Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk Faslı misafirlerimiz ile bizi karşılayıp projeye desteklerini ilettiler. Daha önceki yıllarda da firmamızın öncülüğünde Konya Ticaret Odasında düzenlediğimiz ve Konyalı iş insanları ile Faslı iş İnsanlarını bir araya getirdiğimiz B2B toplantılarında da sayın Selçuk Öztürk ev sahipliği yaparak desteklerini bizlerden esirgemedi” diye ifade etti. Her yıl üzerine koyarak daha büyük hedefler ve projeler için çalışmalarına devam ettiklerini belirten Sezgin, ‘’Başkanımız Selçuk Öztürk’e bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz’’ diye söyledi.

Konya’dan Fas’a önemli işler başardıklarını söyleyen Ali Sezgin DANİALAND Tatil Şehri ve Teleferik Projesi hakkında yaptıkları çalışmaları paylaştı. Sezgin, 1. 7 kilometre uzunluğunda 1.etap teleferik ve 1860 metrekare teleferik kalkış istasyonu ve 480 metrekare varış istasyonunu tamamladık. 8 adet aqupark ve yüzm​​​​​​​e havuzun yüzde 30’luk kısmı tamamlandı. Muhtelif alanlarda prefabrik bungalow evler toplamda 1070 adet, yüzde15’lik kısmı tamamlandı. 2 adet Airbus A340-600 yolcu uçağı restoranlar ve kafe modernizasyonu Türkiye’den nakliye aşamasında, 1 adet müze şeklinde kullanılacak ters çelik evin çalışmaları devam ediyor. 1 adet 400 araç kapasiteli tamamen güneş e​​​​​​​nerjisi ile donatılmış otomasyonlu araç parkını tamamlandık. Ayrıca mühendislik, ekipman, dekorasyon ve tamamlayıcı olarak adlandırılan birçok ürün ve hizmeti​​​​​​​n tedarikinin tamamını Türkiye’den karşıladık. Bu firma​​​​​​​ların çoğu Konyalı firmalar oldu diyerek sözlerine ekled​​​​​​​i.9.jpg​​​​​​​

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.