ORUÇ REİS EVLERİ’NİN ÖN BAŞVURULARI BAŞLADI

ORUÇ REİS EVLERİ’NİN ÖN BAŞVURULARI BAŞLADI

Meram Belediyesi öncülüğünde kurulan Oruç Reis Evleri Konut Yapı Kooperatifi’nin ön başvuruları başladı.

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş’un, birkaç gün önce Piri Reis Evleri temel atma töreninde müjdesini verdiği Oruç Reis Evleri Konut Yapı Kooperatifi’nin ön başvuruları başladı. Kooperatifin ve başvuruların detayları Başkan Mustafa Kavuş tarafından kamuoyuyla paylaşıldı.

BAŞKAN KAVUŞ; “MERAM’IN BÜYÜK KONUT HAMLESİ 6 BİN 569 KONUTA ULAŞTI”

Oruç Reis Evleri Kooperatifi’nin Dr. Ahmet Özcan ile Karaman caddelerine yakın ve yeni açılacak olan 30 metrelik Alparslan Türkeş caddesi üzerinde yer aldığını, ayrıca da Küçükaymanas Caddesi ile Koçbeyaz Caddesi kesişiminde bulunduğunu kaydeden Başkan Mustafa Kavuş, projenin toplam 1150 daire ile Konya’nın en büyük konut projelerinden birisi olacağını söyledi. Meram tarihinin en kapsamlı ve en yoğun, dönüşüm ve şehirleşme hamlesini, gerçekleştirmiş olmanın gururunu yaşadığını belirten Başkan Mustafa Kavuş, “Aksinne, Aymanas, Uluırmak, Turgutreis, Fahrünnisa, Piri Reis Evleri’nden sonra şimdi de bin 150 dairelik Oruç Reis Evleri’nin müracaatlarını bugün itibariyle başlatıyoruz. Dalga dalga büyüyen Meram’ın Büyük Konut Hamlesi’ne son katılan Oruç Reis Evleri’yle konut sayısı 6 bin 569 oldu. İki buçuk yıl gibi kısa bir sürede tüm kooperatiflerde 613 konutu ve 73 ticari alanı da sahiplerine teslim ettik” diye konuştu.

BAŞKAN KAVUŞ; “KOOPERATİFLERİMİZ YENİ KONUTLAR DEĞİL YENİ YAŞAMLAR OLUŞTURUYOR”

Öncekilerde olduğu gibi Oruç Reis Evleri’nde de Meram’a sağlıklı yerleşim alanları kazandırmakla kalmayıp, vatandaşların yüksek hayat standartlarına kavuşmaları adına tüm ayrıntıları düşündüklerinin altını çizen Başkan Kavuş, sözlerini şöyle sürdürdü; “74.289 m2 arsa alanına sahip olan ve Zemin+7 ve Zemin+5 olmak üzere toplam 19 adet blok teşkil edilecek projede, her daireye 1 adet kapalı otopark alanı ayrıldı. Sosyal yaşam alanı için ayırılan 39.500 m2’de, yürüyüş yolları, her yaşa uygun spor alanları, çocuk oyun alanları ve geniş yeşil alanları ile güven ve huzur içinde bir sosyal yaşam konut sahiplerini bekliyor.

Oruç Reis Evleri bölgenin ticaret hayatına da önemli katkıda bulunacak. 7.150 m2 alanda inşa edilecek cadde üstü dükkanlar ile hem site sakinleri ihtiyaçlarını yakın konumdaki işyerlerinden karşılayabilecek hem de bölgesindeki ticari hayata yeni bir soluk kazandıracak.”

BAŞKAN KAVUŞ; “BU PROJE SADECE MERAM’A VE MERAMLILARA ÖZEL OLACAK”

1-2-84.jpg4 ayrı tipte üyelik alınacak projede arsa sahipleri için 3 ayrı tipte daire bulunduğunu ve zemin kat dairelere üyelik alınmayacağını söyleyen Başkan Kavuş, bu projede diğerlerinden farklı olarak müracaat ve üyelik sürecini yeniden şekillendirdiklerini belirtti. Artan konut ihtiyacını göz önünde bulundurarak bu imkandan öncelikle Meramlı hemşehrilerinin yararlanabilmesi ve Meram’da yaşamanın ayrıcalığını hissedebilmeleri adına Oruç Reis Evleri’ne sadece Meram’da ikamet eden vatandaşların başvurabilmesine karar verdiklerini duyuran Başkan Kavuş, “Piri Reis Evleri’nden sonra vatandaşlarımızdan bu yönde pek çok istek gelmişti, onların isteklerini böylece yerine getirmiş olduk. İkinci olarak olabildiğince fazla Meramlı hemşerimizin bu imkandan yararlanabilmeleri adına her konuttan, her ikametgahtan sadece bir kişinin başvurmasını kararlaştırdık. Böylece yeni konutlar çok daha geniş bir tabana hizmet vermiş olacak. Bir diğer değişiklikte yine kamuoyunun bizden beklediği bir noktada oldu. Beklentiyi tam anlamıyla karşılayabilmek için başvuru bedelini bu sefer öncekilerden farklı olarak 5.000 TL. olarak belirledik. Meram’ımıza hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Oruç Reis Evleri peşinat ve aidat ödemeleri ise şu şekilde belirlendi;

56 adet 120 m2’lik 2+1 dairelerde aidat rakamı 3 bin 950 TL, peşinat 85 bin TL

267 adet 150 m2’lik 3+1 dairelerde aidat rakamı 5 bin 200 TL, peşinat 112 bin TL

162 adet 175 m2’lik 3+1 dairelerde aidat 6 bin 100 TL, peşinat 135 bin TL

56 adet 185 m2’lik 4+1 dairelerde aidat 6 bin 500 TL, peşinat 142 bin TL.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.