PEMA KOLEJİNDEN BÜYÜK BAŞARI

PEMA KOLEJİNDEN BÜYÜK BAŞARI

Kurulduğu yıldan bu yana bireysel ve kitlesel anlamda adından söz ettiren PEMA Eğitim Kurumları, 2021 YKS’ deki Türkiye 1.liğinin ardından 2022 YKS’ ye de yine damgasını vurdu.

“PEMA’da başarı bir gelenektir”

PEMA Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Cahit Koç, bu başarıda emeği olan yönetim kuruluna, idarecilerine, öğretmenlerine ve kendilerine ilk günden itibaren güvenen tüm velilerine teşekkür etti. Gerek YKS’ de gerek LGS’ de hem bireysel hem de kitlesel alanda elde ettiği büyük derecelerle haklı bir gurur yaşayan PEMA Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Cahit Koç; “Her yıl olduğu gibi şükürler olsun ki yine büyük başarılarla sizlerin karşısına çıkıyoruz. 2022 LGS’ de tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye 1. si olan 2 öğrencimizden sonra bugün açıklanan 2022 YKS’ de Muhammed Emir Eren Türkiye 9.su, Işıl Ünveren Türkiye 40.sı oldu. Fen Lisesi Öğrencilerimizin %90’ı ilk beş binde yer alarak Türkiye’nin en seçkin üniversitelerine yerleşme hakkı elde etti. Öğrencisiyle, öğretmeniyle, velisiyle, eğitim camiasıyla, kısacası tüm Türkiye artık şuna inandı: PEMA’ da başarı bir gelenektir. Ancak elde edilen başarılarla yetinmemek ve başarı çıtasını daha üst seviyelere çıkarmak; yerel, ulusal ve uluslararası alanda iz bırakmak, geleceğe dair büyük hizmetlere imza atmak ve hayatı öğretmek hepimizin öncelikli görevidir” dedi.

“Türkiye sevdalısı bir nesil için çalışıyoruz”

Öğrencilerimizin ayrıcalıklı bir okulda eğitim aldığını hissettiren bir kurum durumundayız diye ifade eden Hasan Cahit Koç, “Türkiye’nin geleceğine yönelik hedeflerimizi; eğitim bilimlerinin temel ilkelerine inanmış ve bunları beceri haline getirmiş öğretmenlerimizle ve tüm altyapısı sağlanmış öğrenme ortamlarında gerçekleştirmeye çaba gösteriyoruz. Bize güvenen değerli velilerimiz, hiçbirinizin gözü arka kalmasın. PEMA Koleji olarak milli ve manevi değerlerine bağlı, vatan, millet, bayrak aşkıyla, Türkiye sevdasıyla yanıp tutuşan, milli ve milletlerarası alanda kendini kabul ettirmiş, öz güveni yüksek, akademik alanda başarı sağlamış, sağlıklı düşünebilen, mutlu bir nesil için çalışıyoruz. Bu vatan için, bu millet için, bu bayrak için böyle bir nesil yetiştirmek bizim için kutsal bir görevdir. Her bir öğrencimizin; vatana millete hayırlı evlatlar olmaları, ulusal ve uluslararası alanlarda şehrimizi gururla temsil etmeleri, köklü bir geçmişin mirasını geleceğe taşımaları için var gücümüzle çalışıyor ve birlikte nice başarılara ve hedeflere ulaşacağımıza ve mazimizin atiye ışık tutacağına yürekten inanıyoruz” diye söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.