SELÇUKLU BELEDİYESİ’NDEN EĞİTİME 32 DERSLİKLİ OKUL DESTEĞİ

SELÇUKLU BELEDİYESİ’NDEN EĞİTİME 32 DERSLİKLİ OKUL DESTEĞİ

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Selçuklu Belediyesi tarafından Yazır Mahallesi’nde yapımı tamamlanan 32 Derslikli İlkokul’da incelemelerde bulundu.

Selçuklu Belediyesi’nin eğitime katkı sunmak amacıyla Yazır Mahallesi’nde yapımına başladığı 32 Derslikli İlkokulun yapım çalışmaları tamamlandı. Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, mahallenin önemli bir ihtiyacını karşılayacak olan ve çevre düzenleme çalışmalarının devam ettiği okulda incelemelerde bulundu. Başkan Pekyatırmacı eğitim alanında değerli bir yatırımı daha ilçeye kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar’ın da eşlik ettiği ziyarette okul müdürü ve yetkililer tarafından çalışmalardaki son durum hakkında Başkan Pekyatırmacı’ya bilgi verildi.

90.jpgBodrum, zemin ve iki kattan oluş​​​​​​​an 32 dersliğin yer alacağı okulda Fen, teknoloji, mühendislik ve matematik gibi dört önemli disiplinin birbiriyle uyumunu hedefleyen kütüphane, ana sınıfları, FCL laboratuvarı, dil atölyesi, robotik kodlama atölyesi, akıl ve zeka oyunları atölyesi, müzik atölyesi, kaynaştırma öğrenc​​​​​​​ileri için destek eğitim odası, çok amaçlı salon, spor salonu ve okul kantini yer alıyor. 7 bin 558 metrekare alanda inşa edilen, peyzaj ve otopark düzenlemesinin de yer aldığı okul 19 milyon 469 bin TL’ye mal oldu.

Başkan Pekyatırmacı,“ En öne​​​​​​​mli yatırım eğitime yapılan yatırımdır”

Selçuklu’da eğitime desteklerini yapımı tamamlanan 32 derslikli okul ile sürdürdüklerini ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı,“Selçuklu’nun en yoğun nüfusa sahip Yazır Mahallemizde fiziki yapısı ve donanımıyla da örnek olan 32 derslikli ilkokulumuzu tamamladık ve yakın bir zamanda öğrencilerimizle buluşturacağız. Selçuklu Belediyesi olarak her zaman en önemli yatırımlarımızı eğitim yatırımları olarak ön plana çıkarıyoruz. İnanıyoruz ki eğitime yapılan yatırım geleceğe yapılan en iyi yatırımdır. Eğitimi sadece kapalı alanlarda değil okul dışı öğrenme ortamlarının da olacağı şekilde planlıyoruz. Bu okulumuzda da bunun örneklerini uygulayacağız. Burada öğrencilerimizin alacağı eğitimler gelecek hayatta onların mesleklerini belirlemelerinde önemli kazanımlar sağlayacak. Bu vesile​​​​​​​ ile teşrifat ve çevre düzenlemesi çalışmalarının da tamamlanmasıyla eğitim hayatına kazandıracağımız okulumuzun Konyamıza ve Selçuklumuza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.89.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.