Taekwondo’nun Ustaları Zazadın Hanı Ziyaret Etti

Taekwondo’nun Ustaları Zazadın Hanı Ziyaret Etti

Konya 2021 5. İslami Dayanışma Oyunları için Konya’ya gelen Dünya Taekwondo Federasyonu başkanı Dr Chong won Choue ve Türkiye Taekwondo Federasyonu başkanı Prof. Dr. Metin Şahin Selçuklu Kültür Mirası Zazadın Hanı Kervansarayı’nı ziyaret etti.

Ziyarette Handaki konaklama, Ticaret ve sosyal yaşantıyı detaylıca inceleyen başkanların Zazadın Hanı ziyaretinde renkli sahneler yaşandı.

Ziyarretçilere Selçuklu Börkü giyip Kılıç ve Balta ile hatıra fotoğrafı çektirdiler, Derviş Kostümü ile Derviş olup Dervişhane’de Tefekkür anlatıldı.

Ziyarette Dr Chong won Choue ve Metin Şahin Hanın Mimarı Emir Sadettin Köpeğin makamına oturup, makam odalarını gezdiler. Misafirlere Ahi Evran Makamında çıraklıktan kalfalığa geçişin temsili Şed Kuşama töreni düzenlendi. Dünya Taekwondo Federasyonu Başkanı Dr Chong won Choue Türkiye Taekwondo Federasyonu başkanı Prof. Dr.Metin Şahin’e Kuşak bağladı.

Dünya Taekwondo Federasyonu Başkanı Dr Chong won Choue Konya’daki Selçuklu Eseri Zazadın Han’ı yerinde görerek çok memnun olduğunu dile getirerek İşletmeci Hikmet Çetiner’e Federasyonun Rozetini ve Taekwondo Federasyonun kitabını hediye etti. Hikmet Çetiner’de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek kendi yayını olan İngilizce Konya & Mevlâna Kitabı ile CD Hediye etti.2.jpg4-001.jpg3-001.jpg5-001.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.