YAKA SOSYAL TESİSİ, TEMEL ATMA İÇİN GÜN SAYIYOR

YAKA SOSYAL TESİSİ, TEMEL ATMA İÇİN GÜN SAYIYOR

Meram Yaka Caddesi’nde yıkımı gerçekleştirilen Konevi Kültür Merkezi’nin yerine kazandırılacak olan Yaka Sosyal Tesisi’nde ihale süreci tamamlandı.

Geçtiğimiz yıl yıkımı gerçekleştirilen Konevi Kültür Merkezi’nin yerine fonksiyonel bir yeni tesis kazandırılıyor. Meram Belediyesi ve Konya Büyükşehir Belediyesi’nin iş birliğiyle bölgeye kazandırılacak olan Yaka Sosyal Tesisi’nde ihale süreci tamamlanırken temel atma için gün sayılıyor. Bölgede yaşayanların tüm sosyal ihtiyacına karşılık verecek şekilde projelendirilen tesis bir çok özelliği içerisinde barındıracak.

“ZORLU SÜRECİ NİHAYETE ERDİRİYORUZ”

Konevi Kültür Merkezi’nde yıkım sürecinin farklı sebeplerle uzadığını ve geçtiğimiz yıl nihayet yıkımın gerçekleştirildiğini belirten Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “2016 yılında gerçekleşen yoğun kar yağışları sonrası Konevi Kültür Merkezi’nin çatısında çökme meydana gelmiş ve yapılan inceleme sonrası binanın kullanılamayacak halde olduğu tespit edilmişti. Bu bina Meram Belediyesi ve kayyumun atandığı bir firmanın ortak malıydı. Firmadan kaynaklı mahkeme süreçleri dolayısıyla yıkım çalışmalarımıza başlayamamıştık. Konya Büyükşehir Belediyemiz, fedakarlık göstererek firmanın hissesini satın aldı ve zorlu bir sürecin ardından geçtiğimiz yıl binanın yıkımını nihayet gerçekleştirdik” dedi.

“BÖLGENİN İHTİYACINA CEVAP VERECEK”

Yaka Sosyal Tesisi’nin bölgenin tüm sosyal ihtiyacını karşılayacak şekilde projelendirildiğini belirten Başkan Kavuş, proje hakkında bilgi verirken, “Konevi Kültür Merkezi alanına inşa edeceğimiz sosyal tesisin içerisinde gençlik merkezi, etüt merkezi, yüzme havuzu, emekliler lokali, spor tesisi, ticari alanlar yer alacak. Tüm bunların yanı sıra Yaka Caddesi’nin yoğunluğunu artırmayacak şekilde açık ve kapalı otoparklar planladık. İhale süreci tamamlandı. İnşallah en kısa sürede temelini atacağız ve hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. Yaka Sosyal Tesisi tamamlandığında bölgedeki bir çok mahallemizin ihtiyacına cevap verecek ve bölgeye yeni bir hüviyet kazandıracak. Böylesine fonksiyonel bir tesisin Meram’a kazandırılmasında emeği olan Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’a da ayrıca teşekkür ediyorum” şeklinde görüş belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.