Yayıncılık Yaz Okulu İlk Mezunlarını Verdi

Yayıncılık Yaz Okulu İlk Mezunlarını Verdi

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi iş birliğiyle düzenlenen Yayıncılık Yaz Okulu ilk mezunlarını verdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) iş birliğiyle Konya’da düzenlenen Yayıncılık Yaz Okulu tamamlandı.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal İnovasyon Ajansı yürütücülüğünde düzenlenen Yayıncılık Yaz Okulu ile yayıncılık sektörüne profesyonellerin yetiştirilmesi ve gençlerin kariyer planlamalarının bir parçası hâline getirilerek becerilerinin geliştirilmesi için çeşitli eğitimler verildi.

Gerçekleştirilen eğitim programına Türkiye’nin farklı illerinden gelen 24 genç katıldı. Türkiye’de ilk kez Konya’da gerçekleştirilen programda yayıncılık sektörü ve sektörle ilgili temel kavram ve işleyiş anlatıldı, yerli ve yabancı alan uzmanları tarafından yayıncılık sektörüne ilişkin eğitimler verildi.

Eğitim programının yanı sıra kültürel etkinliklerin de gerçekleştirildiği yaz okulunda Konya’nın bilim, teknoloji ve inovasyon ekosistemi çeşitli gezi ve etkinliklerle katılımcılara tanıtıldı. Bu kapsamda Konya Bilim Merkezi, Kapsül Teknoloji Platformu ziyaret edildi. 28 Ağustos’ta gerçekleştirilen sertifika programı ile Yayıncılık Yaz Okulu tamamlanarak ilk mezunları verildi. Yaz okuluna katılan gençler ilk kez gerçekleşmesine rağmen kapsamlı ve nitelikli bir program olduğunu, Konya’yı keşfettiklerini ve programın yeni başlangıçlara kapı araladığını vurguladı.

Konya’dan ve Konya dışından meslek hayatlarına yayıncılık sektöründe devam etmek isteyen gençlerin katıldığı eğitim programı ile yayıncılık alanına yeni ve nitelikli insan kaynağı yetiştirilmesi hedefleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.