Konya Sağlığına Hayırsever Desteği Hız Kesmiyor

Konya Sağlığına Hayırsever Desteği Hız Kesmiyor

Son yıllarda yüzlerce sağlık tesisi yaptırarak Konya sağlığına kazandıran hayırseverlerin şehrimizdeki hizmet yarışı artarak devam ediyor.

Bu kapsamda Karapınar ilçesi Apak Mahallesi ile Altınekin İlçesi Akıncılar Mahallesine iki yeni sağlık merkezi daha yaptırılmasına yönelik yeni protokoller İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç ile hayırseverler arasında imzalandı.

İl Sağlık Müdürlüğü’nde düzenlenen protokol imza programları öncesinde Karapınar ve Altınekin’de yaptırılacak olan aile sağlığı merkezleri ile ilgili bilgiler veren Prof. Dr. Koç, “Karapınar İlçesi Apak Mahallesinde bulunan arsa üzerinde yapılacak olan ASM projemiz ile birlikte 3 aile hekimimiz çok daha modern şartlarda bölge halkımıza sağlık hizmeti sunmaya devam edecektir. Böylesine güzel ve anlamlı bir hayır hizmetini yapma kararı alan hayırsever iş insanları Üzeyir Arı, Mehmet Kaynak ve Cafer Ersoy’a Karapınar halkı adına teşekkür ediyorum” dedi. Altınekin İlçesi Akıncılar Mahallesine hayırsever Ali Dere tarafından yaptırılacak olan aile sağlığı merkezinin de bölgede ihtiyaç duyulan çok önemli bir sorunu ortadan kaldıracağını vurgulayan Prof. Dr. Koç, güzel ve anlamlı bir hayır hizmeti yapma kararı alan hayırsever iş insanı Dere’ye teşekkür etti.

konyali-hayirseverler.jpg

Sağlık Bakanlığı’nın, belediyelerin ve hayırsever vatandaşların verdiği destekle Konya’da sağlık yatırımlarının hız kesmeden devam etiğini vurgulayan Prof. Dr. Koç, “Özellikle son 5 yıl içerisinde ‘Sağlık Yatırımlarında Konya Modeli’ verdiğimiz sistem içerisinde 23’ü Saglık Bakanlıgımız, 15’i Belediyelerimiz ve 19’u hayırseverlerimiz tarafından yaptırılan toplam 57 Aile Saglıgı Merkezimiz modern binalarında hizmet sunmaya başlamışlardır. Ayrıca 35 Aile Sağlığı Merkezimizin 20’sinin inşaatı halen devam etmekte olup 15 Aile Sağlığı Merkezimiz ise ihale/proje aşamasındadır” diyerek toplamda 92 aile sağlığı merkezi ile ilgili çalışma yapıldığının altını çizdi. Prof. Dr. Koç aynı dönem içerisinde 62 adet 112 acil sağlık hizmetleri istasyonunda da yenileme çalışması başlatıldığını hatırlatarak bunlardan 45’inin şu anda yeni binalarında hizmet sunduğunu 17’sinde ise çalışmaların devam ettiğini belirtti.

konyali-hayirseverler-002.jpg

Sağlık çalışanlarının türlü fedakârlıklar yaparak vatandaşlara hizmet ettiklerini vurgulayan Prof. Dr. Koç, “Sağlık çalışanlarımız gece gündüz demeden hizmet sunuyorlar. Bizler de onlara sağlıklı ortamlar sağlamaya gayret ediyor ve bu hedef doğrultusunda çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Konuşmaların ardından ilgili protokoller taraflarca imzalandı. Yaptırılacak olan her iki aile sağlığı merkezinin de kısa süre içerisinde bitirilmesi hedefleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.