CHP, Karapınar adayını tanıttı

CHP, Karapınar adayını tanıttı

CHP Karapınar ilçe binası önünde düzenlenen programda, Karapınar Belediye Başkan Adayı Eğitimci Gönül Karabacak’ı tanıtıldı.

Karapınar Belediye Başkan adayı tanıtım programına, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konya İl Başkanı Bekir Yaman, Konya Milletvekili Barış Bektaş, İl yönetim Kurulu Üyeleri, Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Sonkaya, Karapınar İlçe Başkanı İlter Çorakçı, İlçe Belediye Başkan Adayı Gönül Karabacak, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan CHP Karapınar İlçe Başkanı İlter Çorakçı, “Bugün burada yerel seçim startını veriyoruz. Belediye başkan Adayımız Eğitimci Gönül Karabacak’la Karapınar tekrar sosyal demokrat halkçı belediyecilikle buluşturacağız. Bu inanç içinde Karapınar’lı hemşerilerimizden destek bekliyoruz” dedi.

chp-karatay-003.jpg

CHP Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Sonkaya konuşmasında Karapınar’ın yapılanlarla potansiyel bir ivme kazanmadığını belirterek, “Karapınar’ın hak ettiği yatırımı almadığını görüyoruz. Burada belediyenin yaptığı yatırımlar potansiyel bir ivme kazanamamıştır. Bu güzel ilçemizin mimari dokusunu bozarak, yapılaşmada betonlaşmış bir görünümdedir. TOKİ’de hemşerilerimiz mağdur edilmiştir. Göreve geldiğimizde Karapınar’ın bütün sorunlarını çözeceğiz. Meke gölünü eski haline getireceğiz. Sizlerden destek bekliyoruz.”

chp-karatay-001.jpg

KARAPINAR’I SOSYAL DEMOKRAT HALKÇI BELEDİYECİLİKLE TAÇLANDIRACAĞIZ

CHP Konya İl Başkanı Bekir Yaman konuşmasında Karapınar’da belediyeyi sosyal demokrat bir belediyecilikle taçlandıracağız diyerek, “Yerel yönetimler halka hizmetin verildiği yerlerdir. Cumhuriyetimizin Kurucu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını minnetle anarken, onların bizlere emanet ettiği ülkemize sahip çıkıp, hizmet vereceğiz. Bu bizlerin bir borcudur. Bu seçimde Karapınar’ı sosyal demokrat halkçı belediyecilikle taçlandıracağız. Sosyal demokrat belediyecilik anlayışımızla Karapınar’ı hep birlikte kalkındıracağız. Büyükşehir adayımız hemşeriniz İsmail Sonkaya’ya ve Karapınar Belediye Başkan Adayımız Gönül Karabacak’a sizlerden destek bekliyoruz” dedi.

chp-karatay-002.jpg

KONYA’NIN VE KARAPINAR’IN SORUNLARININ TAKİPÇİSİYİZ

CHP Konya Milletvekili Barış Bektaş Konya’nın ve Karapınar’ın sorunlarının takipçisi olduklarını kaydederek, “Konya’nın bir milletvekili olarak Konya’nın ve Karapınar’ın sorunlarını gündeme getirip takipçisi olduk. Karapınar’daki Güneş Enerji santrali Kalyon gruba verilerek, peşkeş çekilmesi yanlıştır. Karapınar’a bir haksızlık yapılmıştır. Konya’mızın ve Karapınar en önemli sorunu tarımsal sulamadır. İktidar bu sorunu çözmeyerek oyalıyor. Suyu bulmak devletin görevidir. Kullanmakta çiftçilerimizin hakkıdır. Su sorunun iktidar üstünden atmak istiyor. Yerel seçimler içindeyiz. Katı alışkanlarımızı bir kenara bırakarak, Karapınar ve geleceğine kenetlenelim. Karapınar’da Gönül Karabacak, Konya’da sizin hemşeriniz İsmail Sonkaya’ya oy vereceğiz. Karapınar belediyesine bir kadın eli değsin. Zaten geçmişte Karapınar’ın sosyal demokrat halkçı bir belediyecilik deneyimi vardır. O yüzdende iki adayımıza sizlerden destek bekliyoruz” diye konuştu.

chp-karatay.jpg

KARAPINAR’IN NEYE İHTİYACI VARSA PROJESİNİ HAZIRLADIK

CHP Karapınar Belediye Başkan Adayı Gönül Karabacak Karapınar’ın neye ihtiyacı varsa projesinin hazır olduğunu belirterek, “Karapınar’da şehrimizin ve insanlarımızın neye ihtiyacı varsa projesini hazırladık. Bu şehri sahiplenip hizmet vermek için aday oldum. Kendimi ve yapacaklarımızı biliyorum. Karapınar’ı adaletli ve insanlarımızla iletişim halinde ortak kararla yöneteceğiz. Hiçbir kimseyi ayırt etmeden hizmet vereceğiz. Ele ele gönül gönüle olacağız. Karapınar’ın menfaatini hep ön planda tutucağız.31 Mart’ta kazanan Karapınar ve bizler olacağız. Desteğinizi bekliyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Karapınar’daki pazarcı esnafı ve vatandaşlar ziyaret edilerek, destek istendi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.