Yılmaz SANDIKÇI

Yılmaz SANDIKÇI

MUHACİR SÜRESİ KAÇ YILDIR?

Türkiye 12 yıldan beri Suriye’li sığınmacıları ağırlıyor, yetmemiş gibi Afgan kaçakları kabul ediyor. Dinimizi, imanımızı, vicdanımızı suiistimal eden yöneticiler sığınmacıları, kaçakları bize muhacir diye tanıtıyor…

*

Göçlerin getirdiği sorunlar, dış borcumuzun rekor seviyede artması, CDS priminin patlaması, döviz rezerlerinin sönmesi gibi ekonomik veya maddi sorunlar ile sınırlı değil. Milletimizin aşı ve bağışıklık altyapısının bozulması bir yana depremde kolayca yıkılan binalar misali Türk Milletinin harcına yıkanmamış deniz kumu karışması gibi fark edilmeyen sorunları da görmek gerekiyor.

*

Aklını kullanma zahmetine girmeyen, anlatılan rivayetleri din, hikayeleri tarih, vaatleri siyaset zanneden ve olup biten olayları akıl dışı komplo teorileri ile açıklamaya çalışanlar ile bunlara kananlar, kandıkları yalanları yayanlar her yandalar! Aldığı haberin veya malumatın doğruluğunu sorgulamadan başkalarına yayanlar işin aslını anlayabilir mi? Gerçekler ile yüzleşebilir mi?

*

Muhacir sözünü ağzından düşürmedikleri halde, manasını araştırmadan kananlar, kandıkları yalanları yaymaya devam ediyolar. Bu sahtekar tamahkar işbirliği 12 yıldan beri sürüyor. Muhacirlik başka boyutlara kayıyor. Muhtaç durumdaki Suriyelinin, kimisi kadınlarını sömürüyor kimisi ucuz emek gücünü, kimisi oy potansiyelini… Cahiller, suistimalciler, hainler, kalleşler kolayca anlaşıyor ve birlikte çalışıyor… Söze gelince din iman diye konuşanlar, din kardeşi sığınmacılara Allah rızası için yardım etmek yerine ancak menfaat için yardım ediyorlar(!)

*

Türk Milleti yüz yıl önce bir kurtuluş savaşı iradesi göstermiş ve bağımsızlığını kazanarak Türkiye Cumhuriyetini kurmuştur. Bize sığınan Araplar ise o dönemde düşman milletlerin egemenliğini kabul edenlerin torunlarıdır. Bunlar, özgürlük için örgütlenip savaşmak yerine teslim olarak düşman himayesinde yaşamayı kabul edenlerin torunları olarak “ya istiklal ya ölüm” deyip özgürlüğü için savaşan Türk Milletini kötüleyen sömürgeci zihniyetin egemenliğinde yaşamış, işgalcinin eğitiminden geçmişler yıllarca. Bu eğitimden geçenler bugün bize sığınıyorlar. Hem de yöneticilerimizin izni ile yurdun her yanına yayılıyorlar.

*

Bunlar, Kurtuluş Savaşımız sayesinde kazandıklarımızın kıymetini bilecekler mi? Yoksa “Kurtuluş Savaşını Türkler yerine Yunan kazansaydı daha iyi olurdu” diyen düşmanın beslemesi sahte tarihçilerin, Osmanlıcı gibi rol yapan sahtekarların anlattıklarına mı kanacaklar?

*

Peygamber (sav) efendimizin sağlığında 622 yılında Mekke’den muhacir olarak Medine’deki ensarın yanına göç edenler, 630 yılında Mekke’yi fethedinceye kadar geçen 8 yıldan kısa sürede neler yaptılar? Nasıl yaşadılar?... Muhacir diyerek yardımcı olduğuğumuz, yurdun her tarafına yaydığımız tiplerin içinde Suriye’deki zulüme karşı kendilerine yardım eden Türkiye’nin bayrağını yakacak kadar alçak, düşman beslemesi hainlerin varlığını anlamak için bayrağımızın yakılmasını beklemek mi gerekiyordu?

*
Sayın Cumhurbaşkanımız başa bela gelmeden tedbir almak varken, bela geldikten sonra tepki vermek işe yaramıyor. Bu bilgiyi siyasetinize ne zaman uygulayacaksınız? Sayın İçişleri Bakanımız, yurt içinde PKK’lı terörist sayısını yüzün altına indirdik diye övünürken, yurt geneline muhacir maskesi altına kaç yüz bin teröristin yayıldığını düşünemiyor musunuz? Hangi tedbirleri alıyorsunuz?

*

Bize anlatılan "muhacir" hikayeleri tebliğ için cehd ile yaşamış mübarek kişilerle doludur. O muhacirler de yeterli güce ulaşınca 8 yıl dolmadan dönüp vatanını kurtarmıştır. Peygamberimiz bile 8 yıl dolmadan muhaciri vatanına gönderirken, “geri göndermeyeceğiz” diyenler kime hizmet etmektedir?

*

Bizdekilerin 8 yılı doldu, 12 yılı da dolmak üzere! Bayrağımızı yakmaya cüret edecek kadar da güçlendiklerine göre hala niçin kendi vatanlarını kurtarmak için gitmiyorlar? Bu kadar sürenin sonunda muhacir söylemi düşmez mi artık!? Muhacirlik maskesi altında başka oyunların döndüğünü anlamak için kim neyi beklemekte?! Anlayanlara selam ve dua ile.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.