Lazer’ de Çözüm ortağınız NURA Makine

Lazer’ de Çözüm ortağınız NURA Makine

Konya’ da faaliyetlerine servis ve bakım hizmetleriyle başlayan Nura Makine Lazer Teknolojileri firması lazer makineleri satışı ile de Konya Sanayine hizmet ediyor.

20 yılı aşkın sektör tecrübemizle, iki yıllık bir firma olmamıza rağmen çok iyi bir yükseliş ivmesi yakaladık diyen Nura Makine Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Erceylan çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Ahmet Erceylan; “ Nura Makine Lazer Teknolojileri olarak bakım onarım servisi olarak başladığımız sektörümüzde satış ve satış sonrası hizmetler veriyoruz. Ürün çeşitliliğimiz şöyle Lazer kesim, Lazer kaynak, Lazer Yüzey temizleme, Boru profil kesim, Akbant pres, Plazma, Plazma sarf, Lazer Sarf, Giyotin Makas, Yüzey Çapak alma, Izgara temizleme makinelerinin satışını yapıyoruz. Aynı zamanda profesyonel ekibimizle birlikte servis, bakım ve onarım hizmetleri veriyoruz” dedi. Erceylan; “Plazma, lazer, makas, pres servisi hizmetleri ile 3.jpg​​​​​​​başladık. Sonradan Allah imkan verdi. Çin’den Lazer Makinaları getiriyoruz. 1 KW, dan 20 KW ‘ya kadar Lazer makinalarımız var. Hedefimiz kendi makinemizi üretmek. Onun için de ç​​​​​​​alışmalar yapıyoruz. Üretimini planladığımız ürünleri sıralayacak olursak, Tek tabla dediğimiz plazma mantığı 1 KW’dan 6 KW’ya kadar bu da bin 500- 3 bin den başlar ve iki’ ye on’ a kadar çıkar. Çift tabla dediğimiz kapalı kasa 4 KW’ dan başlar 20 KW’ ya kadar çıkar. Bu makinelerimizi üretmeyi planlıyoruz. Yılsonu itibariyle t​​​​​​​ek tabla üretimine başlamayı hedefliyoruz. Pres ve Makas üretimide yapacağız. 100 ton dan 350 ton’a kadar pres. 1 metre den 4 metre kadar makas üretmeyi hedefliyoruz. Sektör çok büyük. Hedeflerimiz çok büyük. Makinelerimizi Ağır Sanayi, metal sanayi kullanıyor. Dorse imalatçılarından, otomotiv ve tarım makinaları imalatçılarına, metal, saç üzerine her üretici firmalarımız kullanıyor. Bu firmalarımıza hizmet veriyoruz. ” diye söyledi.

İki yıl garanti ve yedek parça imkanı

Erceylan, “Makinelerimizi getirdiğimiz zaman, iki yıl garanti veriyoruz. Makinelerin yedek parçalarının tamamı var. Mesela Lazerler de meme dediğimiz, cam dediğimiz malzemeler, bunlar önemli parçalar. Bizden alınan makinelerde ömür boyu sarf malzeme verebiliyoruz. Yerimiz Konya’da. Cece 23.00 da olsa hizmet veriyoruz. En büyük özelliğimiz elimizde ciddi bir yedek parça stoğumuz mevcut. Bu makineler üretimde kullanıldığı için herhangi bir arıza da saatlerce çalışmaması firmaya ciddi bir kayıp oluşturur. Bu sayede devamlı üretimde olan makine bir arıza oluşturduğunda en hızlı şekilde müdahele ediyoruz. Yedek parça ve servis müşterilerimizin en çok üzerinde durduğu durumdur. Bizden makine alan firmaları4ca48dcc-9ea5-40df-91c5-77c00634f6a8-001.jpg​​​​​​​mızın avantajı bütün yedek parçaları elimizde mevcut. Rezonatön’den , kafasına, motor’undan redektörüne , dişlisinden , gramerine, seramikten, pompa, ledler elimizde ciddi bir parça stoğumuz var. Sınır yok fason üretimde yapanların tüm makineleri elimizde mevcut. . Çin ve yerli Pres Makas satışlarımızda var” diye ifade etti.

Türkiye şartlarına uygun makineler getiriyoruz.

Erceylan; Türkiye’de en verimli şekilde çalışacak makineler getiriyoruz. Makinelerimiz Çin’den geliyor fakat yerli makinelerle hiçbir farkı yok. Motorlarından, sürücülerine, gramerinden, dişlisine bir vidasına varıncaya kadar Türkiye şartlarına uygun istiyoruz. Makinelerin en önemli özelliği olan yazılımlarını Türkçe yazılım uyguluyoruz” dedi.

Birlikten kuvvet doğdu

Altı ortaklı bir şirketiz diyen Erceylan; “Ortaklarımızla akrabalığımız yok. Ama her birimiz kardeş gibiyiz. Herkesin iş bölümleri farklı. Güç birliği yaparak, kurumsal bir yapıyla Ülke sanayicimize en güzel hizmeti verme gayretindeyiz. Her birimizin farklı branjları var. Ben Mekanik alanında çalışıyorum. 20 yılı aşkın plazma, oksijen lazer operatörlüğü yaptım. 10 Yıl bir firmada Lazer servisi, lazer, makas, pres imalatında çalıştım. Makinenin içinde büyüdük. Bu işi çıraklığımdan beri yapıyorum. Ortaklarımı da tanıtacak olursam Elektrik Elektronik mühendisi Faruk Keş, Türkçe ve yabancı dil yazılım ve elektronik bölümlerinde çalışıyor. Makine Mühendisi Bahri Aytekin Lazer eğitimleri, lens temizleme, şase ve profil konularında çalışıyor. Yusuf Kesmez, benim gibi mekanik alanında, Adem Bıçak ise Makinenin tasarım ve teknik analizlerinde, Rıza Yarımca, 2009 yılından bugüne makine satışı yapıyor. satış, pazarlama alanında hizmet veriyor. Toplam 10 kişilik bir ekibimiz var. Böyle bir ekip çoğu firmada zor bulunur. Yazılım ve teknik ekibimizle her alanda hizmet veriyoruz. Makine fuarlarına katılıyoruz. Oldukça büyük bir ilgi var. Nura Makine olarak bir firmaya girdiğimiz zaman A’dan Z’ye bütün makinelerini yapabiliyoruz” diye söyledi.

Önceliğimiz Konya

Konya firmasıyız diyen Ahmet Erceylan; “ Önceliğimiz Konya sanayisi çünkü sektörümüz Konya’da çok güçlü. Konya dışında Türkiye’nin her yerine hizmet veriyoruz. Karaman’da Denizli’de, Ankara’da çalışan makinelerimiz var. Gaziantep’e yeni bir makine satışımız oldu. Konya’mızın güçlü firmalarından Serin Dorse’ye bir Lazer siparişimiz var. Kısmet olursa Ağustos ta kuracağız. Konya önceliğimiz. Makine satışında Konya için özel fiyatlarda çalışıyoruz. Konya ‘da önemli bir potansiyel var. Konya’da Lazer makinelerinin sayısı Türkiye’den daha fazla. Bin den fazla Lazer Konya’da çalışıyor. Bu yüzden böyle bir ekibi Konya sanayisinin hizmetine sunduk. Firmalarımızın her geçen gün bizlere olan güveni artıyor. Konya sanayimize en iyi hizmeti vermek için var gücümüzle çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.