Cennet Beyza ARDAHAN

Cennet Beyza ARDAHAN

BANA BİR BEN LAZIM, BİR DE BENİ ANLAYAN

Korku kaygı, hayal kırıklığı, pişmanlık, suçluluk mahcubiyet, utanç üzüntü yas, haset, kıskançlık, kızgınlık, şaşkınlık, sıkıntı ve diğerleri insanlık adına hayat adına hepsi. Farkında mısınız ne hissettiğinizin kalabalık mı sizi mutlu eder sakinlik mi ne hissettiğinizi bilmemek sizi de tedirgin eder mi cevap evet ise bendensiniz.

Aklı göz önünde tutalım, Akıl duygu akışını engellemez fakat olumluya çevirebilir. Aklın yön verilmeden kullanılması birçok yoksun duyguyu beraberinde getirir. Duygu akışı engelsiz olmalı fakat yön veren bizler inşasını yapabilelim. Aklın faaliyeti duygunun akışından oluşur bilmediğin bir hisse duyguya yön veremezsin. Bizi biz yoruyorsak bu duruma son vermek bizim elimizde yapmamız gereken farkına varmak. Farkında olmak diğer tüm hissiyatı solda sıfır bırakır.

Gün içinde ne çok duygu ile cebelleşiyoruz. Bilenler farkında ya bilmeyenler yönsüz mü kalsın yok hayır bunu bildirmek istiyorum. Olumlu olumsuz ne gelirse kabulümüz, ihtimaller korkutmasın zira bizi bizden başka tedirgin edende yoktur. Önemli olan kısım yön vermeden zihninde dönüp durması sebebi ise bir çeviriye ihtiyaç duyması o gelen duyguyu akıl süzgecinden süz olumlu bir karşılık ver sakinlesin çabalayıp durmasın zavallı…

Negatif kötü olumsuzdan hoşlanan kimseyi görmedim. En çok olumluya bize bizim ihtiyaç var her şeyin vakti hali yolu varken bu akışı yönsüz bırakan kendini gereksiz panik ve gayb içinde buluyor. Biz bizi sakinleştiremezsek bize kim ne yapsın ?

Üstad Necip Fazıl Kısakürek'in de bir şiirinde dediği gibi;

Bana bir ben lazım, bir de beni anlayan.

Beni bir ben anlarım, bir de beni yaradan..

Anlaşılmak dileği ile…

Sevgi , Saygı, Muhabbetle

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.