Cennet Beyza ARDAHAN

Cennet Beyza ARDAHAN

TÜRKİYE YÜZYILINA DOĞRU

"Bu millet âlim değildir ama ariftir. Bu irfanı sayesinde pek çok şeyi okumuşlardan daha iyi sezer, fark eder ve bilir." demiş bir yazısında büyük yazar Ömer Seyfettin ne güzel söylemiş.

O nedenle ki kendisine oy vermeyen seçmeni Koyun sürüsü olarak tabir eden ya da ikide bir Aziz Nesin'in Türk Halkı için söylemiş olduğu abesle iştigal sözlere dem vurarak aziz Türk milletini ve Anadolu irfanını küçümseyen Lgbt savunuculuğunu çağdaşlık, Kandil'in uzantılarını barış ve özgürlük havarisi ilan eden zihniyet.

İşte bu minvalde Anadolu insanı 28 Mayıs'ta yapılan 2. tur Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhur İttifakının Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan'ı yüzde 52 oyla yeniden Cumhurbaşkanlığına seçti.

Milletimiz kaos ve istikrar arasında doğru bir tercihle doğru adamı seçerek Türkiye Yüzyılı için safını belirledi. Bu seçimle beraber Halk arasında zafer ayı olarak bilinen ağustos ayına bir de Mayıs ayı eklendi. Çünkü Mayıs ayıda zaferlerle dolu tarihimizde. 14 Mayıs 1950 seçimlerinde Yeter Söz Milletindir diyerek, Chp'nin tek adamlığına son veren halkımız yine 14 Mayıs 2023 de Chp 'nin oluşturduğu 6 artı 1 masa ile Ab, Abd, Pensilvenya, Kandil ve bilumum şer odaklarının desteklediği ittifaka gereken cevabı vererek TBMM çoğunluğunu Cumhur ittifakına verdi ve 28 Mayıs da yapılan seçimler ile de bu zaferi taçlandırdı. Yani 19 Mayıs 1919 da Gazi Mustafa Kemal'in 7 düvele karşı durarak yakmış olduğu bağımsızlık meşalesini, Cumhuriyetin ikinci yüzyılında güçlü bir Türkiye vizyonu ortaya koyarak, Türkiye Yüzyılını inşa etmek için Cumhurbaşkanı Erdoğan devraldı.

Ve bugün 29 Mayıs, İstanbul'un Fethinin yıldönümü yani iki zaferi birden kutluyoruz. Bir yanımız İnna fetahna leke fetham mübına (Doğrusu biz sana apaçık bir fetih ihsân ettik.) Ve yensurakellahü nasran azıza (Ve sana Allah, şanlı bir zaferle yardım eder.) diyerek şükür edip Fetih Suresi okurken diğer yanımız Elde sensin, dilde sen Gönüldesin, baştasın, Yürüyeceksin, millet, Yürüyecek arkandan diye Zafer marşı söylüyor

29 Mayıs 1453 yılında İstanbul'un Fethi ile çağ açıp çağ kapatan Fatihçesine,29 Mayıs 2023 'de artık yeni Türkiye Yüzyılı başlıyor

Yeni Türkiye Yüzyılı, Türk ve İslam Dünyası için mübarek ola!

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.